PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybierają burmistrza Kazimierzy Wielkiej

  • PAP    13 stycznia 2013 - 12:00
Wybierają burmistrza Kazimierzy Wielkiej

W Kazimierzy Wielkiej (Świętokrzyskie) rozpoczęły się przedterminowe wybory burmistrza. Do wyborów zgłosiło się pięciu kandydatów na to stanowisko.
"Wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte punktualnie, nie było żadnych zakłóceń" - powiedział w niedzielę przewodniczący miejskiej komisji wyborczej w Kazimierzy Wielkiej Waldemar Kletschka.

Na terenie miasta i gminy łącznie uprawnionych do głosowania jest 13 tys. 950 osób.

W wyborach startują: Janusz Nawrot, Andrzej Kuliś, Tadeusz Knopek, Czesław Kowalski i Elżbieta Przędzak. Komitet każdego z kandydatów wypełnił formalności związane z ich rejestracją, wszyscy mieli zebrane powyżej 600 głosów poparcia. "Rekordzista miał ich prawie 1700, co ponaddwukrotnie przekroczyło ustawowe minimum" - powiedział Kletschka.

Od 21 listopada br. funkcję burmistrza w Kazimierzy Wielkie pełni komisarz rządowy Bożena Szczypiór. O powołanie komisarza, po tragicznej śmierci i wygaśnięciu mandatu dotychczasowego burmistrza Waldemara Trzaski, wystąpiła wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba. Wcześniej gmina przez ponad miesiąc nie miała władz wykonawczych w ogóle.

Położona w południowej części województwa świętokrzyskiego Kazimierza Wielka jest najmniejszym miastem powiatowym regionu liczącym 5,5 tys. mieszkańców. Całą gminę zamieszkuje około 16,4 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.