PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybor samorządowe: Nowoczesna chce wspólnej listy opozycji do sejmików

  • PAP/AT    16 stycznia 2018 - 08:43
Wybor samorządowe: Nowoczesna chce wspólnej listy opozycji do sejmików
Rysuje się dosyć jasna sytuacja, że jedyną drogą, aby przełamać to, co wynika z tych sondaży, aby podjąć walkę z PiS, jest rzeczywiście pójście do wyborów w koalicji - powiedziała przewodnicząca klubu Nowoczesnej (Kamila Gasiuk-Pihowicz, fot.nowoczesna.org)

Ze strony Katarzyny Lubnauer wyszła jasna propozycja dotycząca formułowania wspólnych list dotyczących wyborów do sejmików - powiedziała przewodnicząca klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.
Przewodnicząca klubu przypomniała w w Polsat News o wtorkowym (16 stycznia) posiedzeniu zarządu Nowoczesnej, na którym politycy będą rozmawiali m.in. o sytuacji w partii po kryzysie związanym ze środowym głosowaniem nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne, a także o ewentualnej koalicji z partiami opozycyjnymi.

"Będziemy rozmawiali o strategii politycznej. Tak jak patrzymy na ostatnie sondaże i trendy, które z tych sondaży wynikają, rzeczywiście rysuje się dosyć jasna sytuacja, że jedyną drogą, aby przełamać to, co wynika z tych sondaży, aby podjąć walkę z PiS, jest rzeczywiście pójście do wyborów w koalicji. Ale takiej koalicji, która będzie oparta na pewnych wartościach - przy zachowaniu tożsamości podmiotów, które będą wchodziły w skład tej koalicji" - zaznaczyła w Polsat News.

Czytaj też: Wybory samorządowe 2018: Nazwiska kandydatów w miastach wojewódzkich

Poinformowała, że szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer odbyła szereg spotkań z szefami PO i PSL. "Te rozmowy toczą się, toczyły i będą się toczyły. Ze strony Katarzyny Lubnauer wyszła jasna propozycja dotycząca formułowania wspólnych list dotyczących wyborów do sejmików. W związku z tym - trzeba powiedzieć wprost - jest to odpowiedzialność zwłaszcza ze strony tej największej partii opozycyjnej. Więc padła konkretna propozycja" - powiedziała Gasiuk-Pihowicz.

W poniedziałek (15 stycznia) chęć zawarcia koalicji na wybory samorządowe do sejmików wojewódzkich potwierdziła Lubnauer, która dotychczas deklarowała chęć zawarcia szerokiej koalicji ugrupowań opozycyjnych także na wybory na prezydenta i do rad miast.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • obywatel miasta, 2018-01-16 11:10:53

    Dlaczego niektórzy ludzie nie mają za grosz samokrytycyzmu.