PARTNER PORTALU
 • BGK

Wyborcza porażka kandydata PiS w Radomsku. Beata Szydło zabrała głos

 • PAP    22 lutego 2016 - 12:39
Wyborcza porażka kandydata PiS w Radomsku. Beata Szydło zabrała głos
- To mieszkańcy decydują, kto ma być gospodarzem ich miejscowości i tę decyzję trzeba uszanować - powiedziała premier Beata Szydło. (Fot. PTWP/Szymon Jankowski)

W niedzielę (21 lutego) w Radomsku odbyły się przedterminowe wybory na prezydenta miasta. Premier Beata Szydło skomentowała wyniki wyborów, które przegrał kandydat Prawa i Sprawiedliwości.
- W wyborach samorządowych mieszkańcy decydują, kogo chcą wybrać na gospodarza swojej miejscowości, więc trzeba szanować wybór mieszkańców Radomska - oświadczyła w poniedziałek Szydło.

Szefowa rządu dodała, że w niedzielę odbyły się również wybory na burmistrza miejscowości Zator, w których wygrał kandydat wspierany przez PiS.

W niedzielnych przedterminowych wyborach na prezydenta Radomska (Łódzkie) zwyciężył Jarosław Ferenc z KW "Razem dla Radomska", który w drugiej turze pokonał Wiesława Kamińskiego (KW PiS).

Ferenc zdobył 63,75 procent głosów. Zagłosowało na niego 8 679 osób. Drugi z kandydatów - Kamiński, który od listopada ub. roku był komisarzem Radomska, otrzymał 4 935 głosów, czyli 36,25 procent poparcia.

Przeprowadzenie przedterminowych wyborów zarządziła premier Szydło po tym jak w ubiegłym roku dotychczasowa prezydent miasta Anna Milczanowska dostała się do Sejmu i po dziewięciu latach zrezygnowała z zajmowanego stanowiska.

O fotel prezydenta blisko 48-tysięcznego miasta w pierwszej turze wyborów, która odbyła się 7 lutego, walczyło sześcioro kandydatów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (4)

 • przestępcy za kratki, 2016-02-23 13:59:31

  Do malina: Zlecam wizytę z szybkim leczeniem psychiatry! Czy idioto masz pojęcie co nawywijali tacy debile właścicielom nieruchomości i budynków w obrębie miast, jesteście zwykłymi złodziejami, wylecicie jak poprzednicy,powinni wam kopów w zadek nawkładać obyście siąść na niego nie mogli! Durnowata ...chłosta poprańców i oszustów!  rozwiń
 • malina, 2016-02-23 08:46:34

  Do przestępcy za kratki: jeżeli komuś faktycznie udało się przeprowadzić zmiany użytków na B, to zazdrościć mu będą wszystkie gminy, bo właściciele wreszcie zapłacą podatki za faktyczne użytkowanie gruntów, a nie fikcyjne ,10 arowe, "działki rolne" zabudowane domami mieszkalnymi. ...  rozwiń
 • przestępcy za kratki, 2016-02-22 17:09:26

  Do wyborca: Przegrają z kretesem za aferę gruntową masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas w obrębach gmin na "B"(budowlane)gdzie, właściciele gruntów niebyli nawet stronami postępowania( bez WŚ19okradając Skarb Państwa Polskiego) jeżeli nie odwrócą tego procesu do stanu pi...erwotnego gruntów oznaczenia "R"w obrębach gmin znikną za 4lat ze sceny politycznej. Zapowiada się boleśniejszy upadek PiS na w/w przestępstwach jak przegranej opozycji, która teraz będzie triumfować.  rozwiń