PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory 2018 bez głosowania korespondencyjnego. Poseł PO będzie woził niepełnosprawnych do lokali wyborczych

  • GP    15 grudnia 2017 - 13:20
Wybory 2018 bez głosowania korespondencyjnego. Poseł PO będzie woził niepełnosprawnych do lokali wyborczych
Bartosz Arłukowicz jest uczulony na sprawy niepełnosprawnych, bo jako poseł zajmuje się tematyką zdrowia. Jest lekarzem i byłym ministrem zdrowia w rządach PO, w Sejmie kieruje też Komisją Zdrowia. (fot.Bartosz Arłukowicz/twitter.com)

Poseł Bartosz Arłukowicz (PO) zdeklarował się, że jego współpracownicy będą za rok, w wyborach samorządowych, pomagać niepełnosprawnym. - Moja ekipa dowiezie każdego niepełnosprawnego do lokalu wyborczego w Szczecinie i okolicach. KAŻDEGO - zadeklarował polityk.
Poseł zapowiedział gotowość swoją i swoich współpracowników do pomocy w dzień po tym, jak przez Sejm przeszły zasady ordynacji według projektu posłów PiS. Jednym z krytykowanych zapisów tej nowelizacji jest likwidacja głosowania korespondencyjnego. Ten sposób oddawania głosów był dedykowany niepełnosprawnym. Krytyce likwidację tej formy partycypacji społecznej w wyborach poddał m.in. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

- Moja ekipa dowiezie każdego niepełnosprawnego do lokalu wyborczego w Szczecinie i okolicach - napisał w mediach społecznościowych poseł Arłukowicz. Polityka łączy ze Szczecinem wiele, bo jest to "jego miasto". Arłukowicz kończył w nim Akademię Medyczną i jest w Sejmie dzięki głosom PO. Był też typowany jako kandydat formacji na prezydenta tego miasta.

Szczegóły rezygnacji z głosowania korespondencyjnego przeczytasz tutaj.

Politycy PiS bronią zmian w Kodeksie wyborczym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)