PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory 2018. Karczewski: nie będę kandydował na prezydenta Warszawy

  • PAP/AH    14 marca 2018 - 11:26
Wybory 2018. Karczewski: nie będę kandydował na prezydenta Warszawy
Stanisław Karczewski wskazuje, że decyzję ws. kandydata PiS na prezydenta Warszawy, podejmie partia. (Fot. Shutterstock)

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował w środę, że nie będzie kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy. Jak dodał, podjął tę decyzję po rozmowach z żoną i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
- Moja decyzja zapadła nie dziś, nie wczoraj i nie w poniedziałek, tylko zapadła w ubiegłym tygodniu. Mogę powiedzieć, że po rozmowie takiej ostatecznej z żoną i panem prezesem (PiS Jarosławem Kaczyńskim) taką decyzję podjąłem - tłumaczył marszałek Senatu.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin zapowiedział wcześniej, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy będzie ogłoszony po 10. kwietnia. Jak dodał, wybór zostanie dokonany pomiędzy: szefem kancelarii premiera Michałem Dworczykiem, wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Czytaj także: Jacek Sasin: Trzeba wybrać kandydatów, którzy mają realną szansę na zwycięstwo w dużych miastach

Karczewski powiedział w środę na briefingu prasowym, że zarówno kandydatury Dworczyka, jak i Jakiego są "bardzo dobre".

- Znam pana ministra Dworczyka, i pana ministra Jakiego. Obydwoje są niezwykle dynamiczni, młodzi, bardzo pracowici, ambitni, uczciwi, rzetelni. Będę wspierał albo jednego, albo drugiego, tego, który zostanie wybrany - zadeklarował marszałek Senatu. "Który (będzie kandydatem)? Nie wiem. To będzie decyzja partii - dodał. 

Czytaj także: Jarosław Gowin: Wybory na prezydentów dużych miast będą dla nas najtrudniejsze

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Mazowszanka, 2018-03-14 20:15:34

    Serio powiedział "obydwoje"? Któryś z nich jest plci żeńskiej?