PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory 2018. Michał Dworczyk: nie ma rozmów o mojej kandydaturze

  • PAP/AH    15 marca 2018 - 10:30
Wybory 2018. Michał Dworczyk: nie ma rozmów o mojej kandydaturze
Takiego tematu w tej chwili - z mojego punktu widzenia - w ogóle nie ma - tak Michał Dworczyk odnosi się do pytań o kandydowanie na prezydenta Warszawy. (Fot. Adrian Grycuk/wikimedia, licencja Creative Commons

Z mojego punktu widzenia, obecnie nie ma rozmów o mojej kandydaturze na prezydenta Warszawy - powiedział w czwartek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki jest świetnym kandydatem na to stanowisko - ocenił.
Dworczyk pytany w radiowej "Jedynce", kiedy "ogłosi swoją kandydaturę w wyborach na prezydenta Warszawy" powiedział, że "nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie". - Takiego tematu w tej chwili - z mojego punktu widzenia - w ogóle nie ma - podkreślił.

Tłumaczył, że jest "skupiony na pracy na rzecz tego, aby premier (Mateusz) Morawiecki i cały rząd mieli dobrze funkcjonujące zaplecze, żeby cały proces, który jest obsługiwany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, jak najsprawniej był prowadzony".

Dworczyk pytany o możliwość wyboru kandydata na prezydenta stolicy z nominacji PiS, między nim, a wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim odpowiedział, że "Jaki jest świetnym kandydatem". Dodał, że "w Prawie i Sprawiedliwości jest naprawdę (...) wielu dobrze przygotowanych kandydatów do tego, żeby stanąć w szranki w wyborach samorządowych".

- Decyzję kto będzie startował, czy ubiegał się o urząd prezydenta, burmistrza, wójta - to są decyzje, które zapadają w kierownictwie partii, czy też w odpowiednich strukturach partyjnych - tłumaczył. Zaznaczył, że decyzje personalne "będą zapadały w stosownym czasie".

O możliwości wyboru kandydata na prezydenta stolicy z nominacji Prawa i Sprawiedliwości, pomiędzy szefem kancelarii premiera Michałem Dworczykiem, wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, mówił w środę, w Polskim Radiu 24 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. 

Czytaj więcej: Jacek Sasin: Trzeba wybrać kandydatów, którzy mają realną szansę na zwycięstwo w dużych miastach

 

Karczewski poinformował później podczas środowej konferencji prasowej, że nie będzie kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy. Zadeklarował jednocześnie, że będzie wspierał w kampanii wyborczej kandydata wybranego przez PiS.

Czytaj więcej: Karczewski: nie będę kandydował na prezydenta Warszawy

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • eLPe, 2018-03-16 12:04:08

    Rozumiem, że obowiązki skupienia się "na pracy na rzecz tego, aby premier (Mateusz) Morawiecki i cały rząd mieli dobrze funkcjonujące zaplecze, żeby cały proces, który jest obsługiwany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, jak najsprawniej był prowadzony" obejmowały również przyznanie p...remii za styczeń wielu członkom rządu.  rozwiń