PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory 2018: Michał Jaros kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia

  • PAP/jk    10 marca 2018 - 20:21
Wybory 2018: Michał Jaros kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia
Wybory samorządowe mają się odbyć jesienią 2018 r. (fot. Wrocław, pixabay)

- Kandydatura posła Nowoczesnej Michała Jarosa w wyborach na prezydenta Wrocławia nie jest dla PO zaskoczeniem. Obie partie mają swoich kandydatów, ale dalej będziemy negocjować, jak w efekcie finalnym się porozumieć – powiedział szef dolnośląskich struktur PO Jarosław Duda.
  • W sobotę (11 marca) Rada Regionu Dolnośląskiego Nowoczesnej rekomendowała kandydaturę posła Michała Jarosa w jesiennych wyborach na prezydenta Wrocławia.
  • Rządzący piątą kadencję Wrocławiem Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję.

Szef dolnośląskich struktur PO, senator Jarosław Duda powiedział, że dla Platformy ta kandydatura nie jest zaskoczeniem. - Rozmawiałem z przewodniczącym Nowoczesnej na Dolnym Śląsku Tadeuszem Grabarkiem. Teraz koncentrujemy się na podpisanym przez naszych liderów porozumieniu dotyczącym wyborów do sejmików - powiedział.

Duda dodał, że dalsze rozstrzygnięcia co do kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów uważa "za otwarte". - Dziś Nowoczesna i PO mają swoich kandydatów na prezydenta Wrocławia, ale dalej będziemy negocjować, jak w efekcie finalnym się porozumieć - powiedział senator.

W sobotę (10 marca), po otrzymaniu nominacji od swoje partii, poseł Michał Jaros powiedział, że jest gotowy wziąć udział w prawyborach, które wyłonią wspólnego kandydata na prezydenta Wrocławia ze środowisk pozostających w opozycji do PiS.

- Nie wiemy jak takie prawybory miałby wyglądać, kto ma w nich uczestniczyć - wszyscy Wrocławianie, członkowie PO i Nowoczesnej czy innych organizacji? Dziś prawybory to raczej kwestia chciejstwa. PO i Nowoczesna mają swoich kandydatów, poczekajmy na innych i wtedy będziemy rozważać tę kwestie - skomentował tę deklarację szef dolnośląskiej PO.

Michał Jaros należał w przeszłości do PO, gdzie pełnił m.in. funkcje sekretarza dolnośląskich struktur oraz szefa partii we Wrocławiu. Blisko współpracował wtedy z ówczesnym przewodniczącym dolnośląskiej PO Jackiem Protasiewiczem; obaj uchodzili za oponentów lidera Platformy Grzegorza Schetyny.

W marcu 2016 roku zarząd krajowy PO podjął decyzję o rozwiązaniu struktur partii na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu, tym samym pozbawiając stanowisk Protasiewicza i Jarosa. Cztery miesiące później Protasiewicz został wykluczony z PO; Jaros sam odszedł w czerwcu 2016 r. do Nowoczesnej.

We Wrocławiu walkę o fotel prezydenta na razie zapowiedzieli: kandydatka PO posłanka prof. Alicja Chybicka, Jerzy Michalak, członek zarządu woj. dolnośląskiego, popierany przez Dolnośląski Ruch Samorządowy oraz przedsiębiorca Robert Butwicki, popierany przez partię Wolni i Solidarni.

Rządzący piątą kadencję Wrocławiem Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Prof.Glass, 2018-03-12 10:58:48

    CZYLI TA SAMA SITWA TYLKO W INNYCH RĘKAWICZKACH! AJ WAJ JAKI TO PIĘKNY KRAJ!