PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory 2018. PSL jak Adam Małysz? Kosiniak-Kamysz chce oddać "dwa równe skoki"

  • GP    14 marca 2018 - 09:09
Wybory 2018. PSL jak Adam Małysz? Kosiniak-Kamysz chce oddać "dwa równe skoki"
Lider Ludowców, poseł i były minister Władysław Kosiniak-Kamysz w Sejmie. (fot.PSL/twitter.com)

Lider PSL widzi wybory samorządowe, jako przedbiegi w rywalizacji o Sejm w 2019 r. W marcu Stronnictwo akcentowało też rolę kobiet w nadchodzących wyborach do gmin, powiatów i samorządów miast.
Na pół roku przed wyborami samorządowymi ciekawe spojrzenie na Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL), jako formację dla której to kluczowa elekcja, pokazał Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców uzasadniał strategię wyborczą na nadchodzące miesiące, porównaniem narciarskim. Polityka zapytano w radiu Zet, w środę (14 marca) o możliwe koalicje wyborcze z innymi siłami opozycyjnymi.

- Pozycje startowe będą wyznaczone po wyborach samorządowych. Adam Małysz, jak siedział na belce, to nigdy nie mówił, że zostanie mistrzem olimpijskim. Mówił tylko, że chce oddać dwa dobre skoki - sięgnął po przykład legendarnego skoczka narciarskiego Kosiniak-Kamysz. - Jakie miejsce zajmiemy w serii finałowej, to będzie decydujące w wyborach parlamentarnych - konkludował swoją ocenę polityk.

Czytaj też: Lider PSL: Nie będziemy wchodzić w relacje z antysamorządową partią

W myśl porównania Kamysza, jeśli PSL wypracuje dobrą pozycję w 2018 r., to w 2019, kiedy wybierzemy nowy skład parlamentu, może będzie rozmawiać o koalicji rządowej.

Co do samych wyborów samorządowych, lider PSL nie chce skupiać się tylko na wsi. Jak podkreślił w cytowanej rozmowie, szczególnie w mniejszych ośrodkach miejskich PSL musi zawalczyć o obywateli konserwatywnych, obecnie bliskich PiS.

- Wyciągnęliśmy wnioski z wyborów w 2015 r., zmieniliśmy się, przedstawiliśmy nowy program - konkludował proponując, by wyborcy zapoznali się z propozycją PSL.

W marcu 2018 r. partia ludowa położyła nacisk na sprawy kobiet. Więcej o roli płci pięknej w strategii wyborczej Stronnictwa przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.