PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory 2018: Rafał Dutkiewicz wystartuje z ramienia Bezpartyjnych?

  • TK    7 marca 2018 - 09:20
Wybory 2018: Rafał Dutkiewicz wystartuje z ramienia Bezpartyjnych?
Rafał Dutkiewicz może wystartować w wyborach do sejmiku dolnośląskiego (Fot. wroclaw.pl)

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz już jesienią 2017 roku zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Teraz nieoficjalnie mówi się, że będzie starał się o mandat radnego Wrocławia, lub radnego Sejmiku Dolnośląskiego. Prawdopodobnie znajdzie się na listach Bezpartyjnych.
Rafał Dutkiewicz jest obecnie przewodniczącym rady programowej Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego. Ostatnio mówi się jednak, że obecny prezydent Wrocławia jest bliski nawiązania oficjalnej współpracy z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Jak podaje portal tuwroclaw.com, rozmowy pomiędzy Dutkiewiczem a Bezpartyjnymi trwają już kilka miesięcy.

Czytaj także: Wybory samorządowe 2018, Wrocław: Kto zostanie kandydatem na prezydenta miasta?

Nieoficjalnie mówi się, że obecny prezydent Wrocławia miałby poprowadzić Bezpartyjnych do zwycięstwa w wyborach do sejmiku dolnośląskiego i objęcia władzy w regionie. Ponadto, Rafał Dutkiewicz miałby być twarzą kampanii wyborczej ruchu, który chce zgłosić listy wyborcze do sejmików w kilku województwach. Bezpartyjni zapowiedzieli, że w maju oficjalnie ogłoszą ogólnopolskie postulaty przed wyborami w 2018 roku.

Rafał Dutkiewicz zbliżył się do Bezpartyjnych, po tym jak DRS oficjalnie poparł Jerzego Michalaka jako kandydata na prezydenta Wrocławia w listopadowych wyborach. Michalak, choć w czasie obecnej kadencji często współpracował z Dutkiewiczem, nie może liczyć na poparcie prezydenta Wrocławia. Jak zapowiedział, nie ma zamiaru rezygnować ze startu w wyborach, mimo braku poparcia Dutkiewicza.

Do tej pory tylko Platforma Obywatelska ogłosiła kandydata do stanowiska prezydenta Wrocławia. Z listy PO wystartuje prof. Alicja Chybicka. Jak podaje Onet.pl, w ciągu tygodnia swojego kandydata ogłosi Nowoczesna. Ma nim być Michał Jaros.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Bareja, 2018-03-07 21:08:59

    Tak samo zrobi Jaskowiak w Poznaniu.