PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory 2018. Szef SLD przedstawił jedynki z Pomorza Środkowego do sejmiku

  • PAP/AH    10 kwietnia 2018 - 18:03
Wybory 2018.  Szef SLD przedstawił jedynki z Pomorza Środkowego do sejmiku
Włodzimierz Czarzasty dodał, że "przez te dwa lata, kiedy SLD jest poza parlamentem, udało się utrzymać struktury, utrzymać partię i w części zacząć odbudowywać utracone z własnej głupoty zaufanie".(fot. Adrian Grycuk / Wikimedia, licencja Creative Commons)

Stanisław Wziątek i Jerzy Kotlęga będą jedynkami z Pomorza Środkowego na listach wyborczych do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. W Koszalinie poinformował o tym szef SLD Włodzimierz Czarzasty, podkreślając, że „plan minimum jest taki, by odtworzyć stan posiadania”.
  • Rada Wojewódzka SLD zaakceptowała liderów w poszczególnych okręgach wyborczych.
  • Rada Wojewódzka SLD przyjęła także program SLD, z którym partia idzie do wyborów samorządowych.
  • Formalnie zaprezentowany zostanie on na Konwencji Wojewódzkiej SLD 22 kwietnia w Szczecinie.

- Gratuluję Jerzemu Kotlędze i Stanisławowi Wziątkowi rekomendacji na kandydatów na jedynki w okręgach sejmikowych w najbliższych wyborach samorządowych. To rozsądna, mądra decyzja, wystawienie w wyborach do sejmiku oraz do powiatu najlepszych - powiedział Czarzasty we wtorek (10.04) na konferencji prasowej w Koszalinie.

Czarzasty oznajmił, że na listach SLD Lewica Razem wystawi 16 tys. ludzi w 340 powiatach oraz w 87 okręgach sejmikowych. - Będziemy zgłaszali w wielu miastach kandydatów na prezydentów. Plan minimum jest taki, by odtworzyć stan posiadania. SLD jest drugą partią po Platformie Obywatelskiej posiadającą największą liczbę w Polsce prezydentów i wiceprezydentów. Największa grupa jest bezpartyjna, ale wśród tych, którzy utożsamiają się z partią, my jesteśmy na drugim miejscu - podkreślił Czarzasty.

W poniedziałek (09.04) Rada Wojewódzka SLD zaakceptowała liderów w poszczególnych okręgach wyborczych. Kotlęga, obecny radny Sejmiku WZ, będzie jedynką w okręgu obejmującym Koszalin, Szczecinek i Sławno, a Wziątek, były poseł, w okręgu reprezentującym wyborców z Kołobrzegu, Białogardu, Świdwina, Drawska, Wałcza i Choszczna.

Jak poinformował Wziątek, Rada Wojewódzka SLD przyjęła także program SLD, z którym partia idzie do wyborów samorządowych. Formalnie zaprezentowany zostanie on na Konwencji Wojewódzkiej SLD 22 kwietnia w Szczecinie.

Kotlęga przedstawił zaś główne założenia programu wyborczego, tylko te dotyczące regionu koszalińskiego. - Dbanie o interesy Pomorza Środkowego, walka o zdrowe powietrze, zabieganie o lepszy poziom nauczania uczniów poprzez doskonalenie pracy wojewódzkich placówek doskonalenia nauczycieli, inwestycje w uzdrowiska, w dwa samorządowe w Kołobrzegu i Świnoujściu, wsparcie placówek miejskich w Koszalinie, które wypełniają zadania wojewódzkie, czyli filharmonii i teatru - wymienił radny sejmiku.

Jak poinformował Czarzasty, SLD to w tej chwili 23 tys. członków. - SLD jest druga partią po PiS w Polsce, która ma największą liczbę składek za poprzedni rok zebranych od członków partii. PiS ma 3 mln zł, SLD - 1,3 mln zł, a PO - to kwota na poziomie 300 tys. zł. To świadczy o tym, że struktura SLD funkcjonuje i członkowie przy tej partii w większości zostają i w tę partię wierzą - zapewnił szef SLD.

Czarzasty dodał, że "przez te dwa lata, kiedy SLD jest poza parlamentem, udało się utrzymać struktury, utrzymać partię i w części zacząć odbudowywać utracone z własnej głupoty zaufanie".

- Mamy dziś 10-12 proc. poparcie, jutro możemy mieć 4-5 proc. - tak jest z polityką. Niektóre media już SLD do grobu złożyły, ale my postanowiliśmy zmartwychwstać i zaczynamy normalnie funkcjonować. Ja chcę tę partię do Sejmu wprowadzić. I wprowadzę. By to zrobić musimy mieć świetny wynik w wyborach samorządowych i do europarlamentu. Wtedy partia wróci do Sejmu - powiedział Czarzasty.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.