PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory 2018. Wrocławskie SLD przedstawiło swój program

  • PAP/AH    16 marca 2018 - 14:46
Wybory 2018. Wrocławskie SLD przedstawiło swój program
Według Sojuszu, Wrocław powinien mocniej słuchać swoich mieszkańców. (Fot. Pixabay)

Darmowe miejsca w żłobkach, szczepienia przeciwko grypie dla seniorów oraz finansowanie zabiegów in vitro - to niektóre postulaty programu, z którym wrocławskie SLD chce iść do wyborów samorządowych. Według Sojuszu, Wrocław powinien mocniej słuchać swoich mieszkańców.
Przewodniczący SLD we Wrocławiu Bartłomiej Ciążyński powiedział w piątek na konferencji prasowej, że Wrocław - pomimo tego, że w ostatnich latach rozwijał się dynamicznie - potrzebuje "przedefiniowana priorytetów".

- Uważamy, że Wrocław nie powinien finansować zawodowego klubu sportowego, władze miasta powinny być wrażliwe społecznie w obszarze mieszkalnictwa komunalnego i innych programów zdrowotnych - mówił Ciążyński.

Podkreślił, że SLD chce bezkompromisowej walki z rasizmem, ksenofobią i "kibolstwem". - Uważamy, że Wrocław powinien mocniej słuchać swoich mieszkańców - przekonywał Ciążyński.

SLD chce m.in. aby miejsca w żłobkach we Wrocławiu był darmowe, a ceny za miejsca w przedszkolach - niższe. Lokalni politycy Sojuszu postulują również, aby miasto finansowało procedurę in vitro oraz szczepienia przeciwko grypie dla seniorów. Chcą również objęcia opieką stomatologiczną wszystkich uczniów we Wrocławiu.

Miejski radny SLD Dominik Kłosowski powiedział, że Sojusz będzie zabiegał o to, aby we Wrocławiu wszystkie pieniądze pozyskiwane z lokali komunalnych były przeznaczane na ich budowę i remonty. - To rocznie 150 mln zł, dziś przeznacza się na remonty lokali komunalnych od 30 do 40 mln zł rocznie - powiedział Kłosowski.

Sojusz nie wskazał jeszcze kandydata na prezydenta Wrocławia, ale w piątek Ciążyński zadeklarował, że taki kandydat będzie przedstawiony; być może będzie to wspólny kandydat środowisk lewicowych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.