PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory: Będzie głosowanie rodzinne?

  • AT/PAP    16 kwietnia 2018 - 07:30
Wybory: Będzie głosowanie rodzinne?
Koncepcję "głosowania rodzinnego" zaproponował Jarosław Gowin podczas konwencji PiS (fot.shutterstock)

Głosowanie rodzinne radykalnie zmieniłoby dotychczasowy model demokracji - mówi marszałek Senatu Stanisław Karczewski, komentując pomysł wicepremiera Jarosława Gowina dot. głosowania rodzinnego.
Karczewski pytany w Rzeczpospolitej" jak ocenia propozycję Gowina, odpowiada: "sceptycznie". "Jest to propozycja, która radykalnie zmieniłaby dotychczasowy model demokracji. Polega on na tym, że świadomi, ponoszący za to odpowiedzialność obywatele wybierają swoje władze. Większość z tych obywateli to rodzice, którzy decydując na kogo zagłosują, uwzględniają również przyszłość swoich dzieci" - podkreśla marszałek Senatu.

Koncepcję "głosowania rodzinnego" Gowin zaproponował podczas sobotniej (14 kwietnia) konwencji w Warszawie. Jak mówił, chodzi o to, by "rodzice wychowujący małe dzieci dysponowali nie tylko głosem własnym, ale też głosem swoich dzieci". "Te dzieci są przyszłością Polski. Ci, którzy wychowują te dzieci, myślą nie tylko o własnym dobru, myślą o dobru całej Polski, co powinno znaleźć też wyraz w systemie wyborczym, systemie głosowania" - argumentował wicepremier.

Zdaniem marszałka Senatu "propozycja wicepremiera Gowina wymagałaby zmiany konstytucji". "A nie sądzę, żeby do tego doszło" - dodaje Karczewski

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.