PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory burmistrza Olecka: 4 czerwca będzie druga tura

  • aw/PAP    2 czerwca 2017 - 10:17
Wybory burmistrza Olecka: 4 czerwca będzie druga tura
Urząd w Olecku niedługo będzie miał nowego gospodarza (fot:um.olecko.pl)

Wacław Olszewski i Marcin Czekay zmierzą się w drugiej turze przedterminowych wyborów burmistrza Olecka.
Ci dwaj kandydaci uzyskali oni najwyższe poparcie spośród 4 kandydatów startujących w I turze 21 maja.

Dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Piotr Sarnacki poinformował, że lokale wyborcze czynne będą w niedzielę od godz.7.00 do godz. 21.00. Jak dodał, czas podania wyników wyborów będzie zależny od tego kiedy komisje obwodowe, a następnie komisja miejska zliczy głosy.

Przypomnijmy, w pierwszej turze najwyższe poparcie otrzymali: Wacław Olszewski, na którego zagłosowały 3053 osoby (45,40 proc.) i Marcin Czekay, który uzyskał 1435 głosów (21,34 proc.). Obaj startowali z własnych komitetów wyborczych, nie należą do partii politycznych.

Pozostali kandydaci otrzymali: Grzegorz Kłoczko (KWW Dobro Wspólne) - 1336 (19,86 proc.) głosów, Krzysztof Marek Kosewski (KWW Krzysztof Marek Kosewski) - 901 (13,40 proc.) głosy.

59-letni Olszewski był burmistrzem Olecka w latach 1998-2017. W związku z prawomocnym wygaszeniem jego mandatu w mieście zostały ogłoszone przedterminowe wybory.

Olszewski stracił stanowisko z powodu naruszenia ustawy antykorupcyjnej, bo (od kwietnia 2010 r. do stycznia 2016 r.) pełnił jednocześnie funkcje burmistrza i prezesa zarządu koła łowieckiego "Sarna", które prowadziło działalność gospodarczą.

Czekay ma 40 lat. Nie pełnił wcześniej funkcji w samorządzie lokalnym. Jest przedsiębiorcą i organizatorem imprez kulturalnych. Z wykształcenia jest pedagogiem. Pochodzi z Olecka, mieszka w Suwałkach.

W niedzielnych wyborach uprawnionych do głosowania jest ponad 17 tys. osób. Frekwencja w I turze wyniosła 39,78 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.