PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory: Jakie zmiany w ordynacji wyborczej?

  • PAP/AT    10 października 2017 - 07:40
Wybory: Jakie zmiany w ordynacji wyborczej?
Ordynacja wyborcza będzie zmieniona (Jarosław Kaczyński, fot.facebook.com)

Ordynacja wyborcza będzie zmieniona. Projekt już jest, ale temat "ruszy" po reformie wymiaru sprawiedliwości.




Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego (9 października) spotkania z posłami PiS poinformował, że jest już gotowy projekt zmian ordynacji wyborczej, ale będzie procedowany po tym, jak zostaną przyjęte zmiany dot. sądownictwa - dowiedziała się od polityków PiS.

W poniedziałek doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS z posłami. W trzecim z serii czterech spotkań wzięli udział m.in. posłowie PiS z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

Ordynacja będzie zmieniona. Projekt już jest, ale temat "ruszy" po reformie wymiaru sprawiedliwości. To jest korekta ogólnych zasad - taką informację przekazał uczestnikom spotkania prezes PiS.

Jak miał zastrzec, ostateczny kształt zmian "jest jeszcze do decyzji".

Podczas spotkania z posłami, prezes PiS poinformował też, że we wtorek prezydent Andrzej Duda otrzyma poprawki do projektów ustaw ws. Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

Andrzej Duda pod koniec września zaprezentował swe projekty ustaw dotyczące SN i KRS. W miniony wtorek zostały one skierowane do konsultacji, a w piątek odbyło się trzecie już spotkanie prezydenta z prezesem PiS w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości. Podczas tego spotkania Kaczyński zapowiedział, że klub PiS zgłosi poprawki na piśmie do projektów, które wcześniej przedstawi prezydentowi.

Przygotowanie projektów o SN i KRS prezydent zapowiedział w lipcu po zawetowaniu poprzednich ustaw dotyczących o KRS i SN.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (1)

  • demokrata, 2017-10-10 10:57:15

    Najpierw trzeba obsadzić sądy swoimi a potem zmiana...żeby mieć pewność że niby "wygranych wyborów" się nie podważy...walec się toczy dalej.....