PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory, kandydaci na prezydentów miast: PO przedstawi ich w lipcu

  • AT/PAP    16 marca 2017 - 10:55
Wybory, kandydaci na prezydentów miast: PO przedstawi ich w lipcu
Mamy paru prezydentów bardzo dobrych cieszących się szerokim poparciem - mówi Tomasz SIemoniak (Fot. YouTube)

W lipcu 2017 r. Platforma Obywatelska przedstawi kandydatów na prezydentów miast. Jak tłumaczy Tomasz Siemoniak na stanowiska zostaną wystawione nie tylko osoby z PO, ale także z Nowoczesnej, czy ze środowisk ruchów miejskich, które partia poprze.
Wiceszef PO Tomasz Siemoniak był pytany w radiowej "Trójce", kiedy Platforma przedstawi kandydatów na prezydentów dużych miast w wyborach samorządowych. "Chcemy to zrobić w lipcu, chcemy przez najbliższe miesiące konsultować się z ruchami miejskimi, partiami politycznymi i opozycyjnymi i szukać takich kandydatów, którzy zagwarantują zwycięstwa w swoich miastach. Zwycięstwa przeciwko PiS" - zaznaczył polityk.

Czytaj też: Kto zostanie prezydentem Warszawy?

Na pytanie, czy mogą to być kandydaci spoza Platformy Obywatelskiej powiedział: "Oczywiście, że tak". "Tu jesteśmy otwarci, wyraźnie to powiedzieliśmy. Mamy paru prezydentów bardzo dobrych cieszących się szerokim poparciem takich jak Jacek Jaśkowiak w Poznaniu. Sądzę, że on ma wszelkie predyspozycje do bycia kandydatem całej opozycji w Poznaniu. Ja w innych miastach widzę osoby z innych środowisk, czy z Nowoczesnej, czy ze środowisk ruchów miejskich, które możemy poprzeć - powiedział Siemoniak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.