PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory, Kierwiński: Rafał Trzaskowski jest najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy

  • PAP/AT    3 listopada 2017 - 08:45
Wybory, Kierwiński: Rafał Trzaskowski jest najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy
Jest wiele miejsc i wiele miast, gdzie mamy szansę dogadania takiej wspólnej reprezentacji z Nowoczesną - powiedział poseł PO (Marcin Kierwński, fot.youtube)

Warto, aby Nowoczesna popatrzyła na sondaże, popatrzyła na szansę tego, kto może zatrzymać PiS i wtedy zrozumie, że Rafał Trzaskowski jest najlepszym kandydatem - powiedział poseł PO Marcin Kierwiński.
• Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył, że chciałby żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta Warszawy.

• Takie deklaracje na pewno nie ułatwiają rozmów koalicyjnych - skomentował decyzję Schetyny lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

• Mam nadzieję, że po ogłoszeniu kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy emocje ze strony Nowoczesnej wygasną i wrócimy do rozmowy o wspólnych listach - powiedział poseł PO Marcin Kierwiński.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył w czwartek, że chciałby żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy. Wcześniej Nowoczesna zapowiedziała, że jej kandydatem na to stanowisko będzie członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Paweł Rabiej.

Czytaj też: Spór wokół kandydatury Trzaskowskego na prezydenta Warszawy

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru odnosząc się do decyzji Schetyny podkreślił w portalu Onet.pl: "Takie deklaracje na pewno nie ułatwiają rozmów koalicyjnych. Uważamy, że optymalnym kandydatem powinien być ktoś, kto nie ma powiązań z tym, co się działo w Warszawie, z reprywatyzacją, z (prezydent stolicy) Hanną Gronkiewicz-Waltz".

"Szanuję Rafała Trzaskowskiego, ale myślałem, że wspólnych kandydatów nie będziemy wybierać poprzez medialne deklaracje" - oświadczył Petru. Przyznał jednocześnie, że rozmowy koalicyjne "trzeba nadal prowadzić". Szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała w czwartek, że jej klub jest zaskoczony inicjatywą PO. Dodała, że Trzaskowski jest kandydatem nieustalonym z nikim ze "zjednoczonej opozycji"; oceniła, że "takie ogłaszanie kandydata" nie pomoże w rozmowach koalicyjnych

Kierwiński pytany w Radiowej Jedynce, czy po ogłoszeniu przez PO kandydatury Trzaskowskiego na prezydenta stolicy rozmowy z Nowoczesną nadal trwają wyraził nadzieję, że "emocje ze strony Nowoczesnej szybko wygasną, że trochę ostudzą swój język". "I wrócimy do rozmowy o wspólnych listach" - zaznaczył. "Jest wiele miejsc i wiele miast, gdzie mamy szansę dogadania takiej wspólnej reprezentacji" - dodał poseł PO.

"W Warszawie, naszym zdaniem, przedstawiamy najlepszego kandydata. Warto, aby Nowoczesna popatrzyła także na sondaże, popatrzyła na szansę tego, kto może zatrzymać PiS i wtedy zrozumie, że Rafał Trzaskowski jest najlepszym kandydatem" - stwierdził Kierwiński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.