PARTNER PORTALU
 • BGK

Wybory na Podlasiu. Kaczyński o kandydatce PiS do Senatu

 • PAP    3 marca 2016 - 18:34
Wybory na Podlasiu. Kaczyński o kandydatce PiS do Senatu
Anna Maria Anders odpierała zarzuty jej konkurentów, iż nie pochodzi z regionu, w którym ubiega się o mandat. (Fot. : www.bbn.gov.pl).

• O mandat senatora w wyborach uzupełniających powalczy 6 marca sześciu kandydatów. 
• W kampanię Anny Marii Anders aktywnie włączył się prezes PiS.
• Poparcie dla Anny Marii Anders to poparcie dla programu zmian – podkreśla Kaczyński.
Poparcie w wyborach uzupełniających do Senatu kandydatki PiS Anny Marii Anders to poparcie kierunku zmian, które wprowadza rząd - mówił w czwartek (3.03) w Grajewie (woj. podlaskie) prezes PiS Jarosław Kaczyński. Namawiał do udziału w głosowaniu, które odbędzie się 6 marca. Tego dnia wybory uzupełniające będą miały miejsce w okręgu wyborczym nr 59 ( obejmuje on podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki). Są one konieczne ze względu na fakt, że wybrany tam na senatora Bohdan Paszkowski (PiS) został po jesiennych wyborach wojewodą podlaskim.

Kampania wyborcza zakończy się w piątek o północy. Wspierający kampanię Anny Marii Anders Jarosław Kaczyński 3 lutego wziął udział w jej spotkaniach wyborczych w Grajewie, Kolnie i Łomży.

- Chodzi o to, żeby nas w tych zabiegach o tę dobrą zmianę w Polsce poprzeć. Byśmy mogli ten program dokończyć, bo on ledwie się zaczął, a już budzi taki opór. Żebyśmy mogli go dokończyć, żeby Polska za te parę lat mogła być rzeczywiście znacznie lepsza, znacznie bardziej przyjazna wobec obywateli, zasobniejsza, żeby doganiała Europę, żeby się z nią liczono, żebyśmy mogli powiedzieć, że udało się, że tym razem się udało - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Grajewa.

Kaczyński powiedział, że dobry wynik Anny Marii Anders będzie "odpowiedzią Polaków na to, co się dzieje".

- To będzie poparcie dla tego programu zmian, poparcie dla tego, żeby Polska mogła się rozwijać, żeby nie było tych ogromnych nadużyć, żeby nie było - to już powiem brutalnie - tego złodziejstwa na każdym kroku. Żeby nie było korupcji, żeby Polacy mieli prawa naprawdę, żeby bez strachu udawali się do sądów czy innych instytucji państwowych, gdzie ich sprawy mają być załatwiane. Bo dzisiaj, wiecie dobrze o tym, z tym jest bardzo, bardzo często źle, albo i bardzo źle - powiedział Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości namawiał do udziału w niedzielnym głosowaniu, bo - jak podkreślał - zazwyczaj frekwencja w wyborach uzupełniających jest niska.

- Bardzo wielu Polaków uważa, że nie ma sensu. Jest sens, proszę państwa, nie tylko iść, ale namawiać innych, wszystkich, znajomych, rodzinę, koleżanki, kolegów w z pracy, sąsiadów, namawiać do tego, żeby poszli - mówił Kaczyński w Grajewie. Jak dodał kandydatka PiS "będzie bardzo dobrym reprezentantem tej ziemi".

Anna Maria Anders odpierała zarzuty jej konkurentów, iż nie pochodzi z regionu, w którym ubiega się o mandat. Mówiła, że wszędzie spotyka się z serdecznym przyjęciem.

- Przecież tylu ludzi jest jakoś związanych z moim ojcem (gen. Władysławem Andersem - PAP): Sybiracy, potomkowie Sybiraków, żołnierze z Monte Cassino, kombatanci, a najważniejsze, młodzi ludzie (...). Jakże ja mogę się czuć, że nie należę do tej ziemi?" - mówiła kandydatka na senatora.
W niedzielę o mandat senatorski w części Podlaskiego walczyć będzie sześć osób. Oprócz Anny Marii Anders, także: Mieczysław Bagiński (PSL), Szczepan Barszczewski (Partia KORWiN), Andrzej Chmielewski (Samoobrona), Sławomir Gromadzki - zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Szary Obywatel" oraz Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • kk44, 2016-03-07 12:11:02

  Do waran: Napisałeś całą prawdę o tej pani. Brawo odwagi.
 • aleksander, 2016-03-07 06:28:44

  To narod wybiera nie Jaroslaw Kaczynski
 • aleksander, 2016-03-07 06:25:05

  wybory