PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory na prezydenta Warszawy: Kto powalczy z Rafałem Trzaskowskim? PiS ma trzech kandydatów

  • aw    6 lutego 2018 - 07:37
Wybory na prezydenta Warszawy: Kto powalczy z Rafałem Trzaskowskim? PiS ma trzech kandydatów
Rafał Trzaskowski wciąż nie wie, kto będzie jego rywalem w walce o fotel prezydenta Warszawy (fot.facebook.com/rafal.trzaskowski)

Z sondaży wynika, że najpoważniejszym rywalem kandydata PO na prezydenta Warszawy byłby kontrkandydat z PiS- Patryk Jaki. Tyle, że ostateczne decyzje w partii rządzącej, kto wystartuje w wyborach w stolicy jeszcze nie zapadły.
Jak pisze „Rzeczpospolita”, Prawo i Sprawiedliwość nazwisko swojego kandydata na prezydenta Warszawy ma ogłosić w ciągu kilka tygodni. Nieoficjalnie kandydatów jest trzech: Patryk Jaki, Stanisław Karczewski i Zbigniew Gryglas.

Gazeta powołuje się na sondaże z których wynika ze w II turze w starciu z Rafałem Trzaskowskim z PO największe szanse na wygraną miałby Jaki, potem Karczewski.

"Rzeczpospolita" podkreśla, że wybory samorządowe dla PiS mają wysoki priorytet, tymczasem dużo czasu i energii zajęła rekonstrukcja rządu.

Ale PO też do wyborów, a szczególnie do tych w Stolicy przykłada olbrzymią wagę. Z badań opozycji wynika z koli, że Trzaskowski wygrałby z Jakim w II turze przewagą 10 punktów proc. Co więcej, trwają przygotowania do wiosennej ofensywy kandydata PO .

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Rebus, 2018-02-06 08:30:12

    Do Polak: A kto to jest ten Jaki?.
  • Polak, 2018-02-06 08:19:46

    Patryk Jaki. jestem za