PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory przedterminowe, II tura: W Olecku wybierają burmistrza

  • PAP/AT    4 czerwca 2017 - 10:14
Wybory przedterminowe, II tura: W Olecku wybierają burmistrza
Marcin Czekay i Wacław Olszewski walczą o fotel burmistrza (fot.premier.gov.pl)

Marcin Czekay i Wacław Olszewski walczą w drugiej turze przedterminowych wyborów na burmistrza.
W Olecku na Mazurach mieszkańcy głosują w II turze przedterminowych wyborów na burmistrza. O urząd walczy dwóch kandydatów Marcin Czekay i Wacław Olszewski, którzy 2 tygodnie w pierwszej turze, temu uzyskali największą liczbę głosów, spośród czterech startujących.

Jak poinformowała Maria Wiktorzak z Miejskiej Komisji Wyborczej w Olecku, głosowanie rozpoczęło się zgodnie z planem i bez żadnych zakłóceń.

Odbywa się ono w 23 obwodowych komisjach wyborczych. Lokale wyborcze zostały otwarte punktualnie o godz. 7., będą czynne do godz. 21. Tylko w dwóch tzw. odrębnych obwodach, przeznaczonych dla pacjentów szpitala i zakładu opieki długoterminowej, głosować można od godz. 10. Do zakończenia głosowania w Olecku obowiązuje cisza wyborcza.

Uprawnionych do głosowania jest 17 095 osób. Przedterminowe wybory w Olecku zostały ogłoszone w związku z prawomocnym wygaszeniem mandatu dotychczasowego burmistrza Wacława Olszewskiego, który naruszył ustawowy zakaz łączenia tego stanowiska z funkcją prezesa w kole łowieckim "Sarna", prowadzącym działalność gospodarczą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.