PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory przedterminowe, Stargard: Paweł Bakun kandydatem na prezydenta

  • PAP/AT    1 lutego 2017 - 10:50
Wybory przedterminowe, Stargard: Paweł Bakun kandydatem na prezydenta
Paweł Bakun będzie kandydował na prezydenta Stargardu (fot.fotolia)

• Dyrektor szpitala Paweł Bakun wystartuje w przedterminowych wyborach na prezydenta Stargardu (Zachodniopomorskie).
• Będzie też pełnił tę funkcję do czasu wyłonienia nowego prezydenta.
• Wybory są konieczne po śmierci Sławomira Pajora - poprzedniego włodarza miasta.
Biuro prasowe Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie poinformowało, że wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski wskazał Pawła Bakuna jako kandydata do pełnienia funkcji prezydenta Stargardu do czasu przeprowadzenia wyborów przedterminowych. Obecnie kandydatura ta czeka na zatwierdzenie przez premier Beatę Szydło.

"Pan Paweł Bakun spełnia wymogi formalne niezbędne do objęcia funkcji organu wykonawczego gminy, dając rękojmię należytego wykonywania powierzonych obowiązków" - czytamy we wniosku, który do premier Szydło napisał wojewoda.

Paweł Bakun od lipca 2016 r. jest dyrektorem Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie i - jak wskazuje w rekomendacji wojewoda Kozłowski - jego obowiązki zawodowe nie są sprzeczne z wykonywaniem obowiązków prezydenta. Prezes Rady Ministrów w drodze rozporządzenia zarządzi termin nowych, przedterminowych wyborów samorządowych w Stargardzie.

18 stycznia br. zmarł nagle w swoim domu Sławomir Pajor, który był prezydentem Stargardu od 2002 r. Miał 58 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Zdziwiony, 2017-02-04 15:38:28

    "Pan Paweł Bakun spełnia wymogi formalne niezbędne do objęcia funkcji organu wykonawczego gminy, dając rękojmię należytego wykonywania powierzonych obowiązków" - czytamy we wniosku, który do premier Szydło napisał wojewoda. To niech idzie rządzić w gminie a nie w mieście
  • Chwiler, 2017-02-03 01:15:53

    No właśnie nie spełnia wymogów formalnych, ustawa mówi wyraźnie o zakazie łączenia stanowiska prezydenta z działalnością gospodarczą, a opinia zewnętrznej kancelarii prawnej w tej sprawie to kuriozum i prawniczy bełkot. Okazuje się że są równi i równiejsi, żenada.