PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory przedterminowe, Sulmierzyce: Kto zostanie nowym burmistrzem?

  • aw/pap    5 czerwca 2016 - 11:28
Wybory przedterminowe, Sulmierzyce: Kto zostanie nowym burmistrzem?
O fotel burmistrza walczy 4 kandydatów (fot.pixabay)

Mieszkańcy wielkopolskiej miejscowości Sulmierzyce (pow. krotoszyński) wybierają dziś nowego burmistrza. Do udziału w głosowaniu uprawnionych jest 2220 osób. Mieszkańcy Sulmierzyc będą oddawać swój głos w jednym lokalu wyborczym do godz. 21.
Jak poinformowała delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Kaliszu, lokal wyborczy został otwarty punktualnie i głosowanie przebiega bez zakłóceń.

O fotel burmistrza ubiega się czterech kandydatów; wśród nich dwóch członków Polskiego Stronnictwa Ludowego: 47-letni Dariusz Dębicki oraz 30-letni Grzegorz Nowak. O fotel burmistrza walczy także kandydat niezależny 37-letni Daniel Kulawski oraz członek Platformy Obywatelskiej 52-letni Andrzej Budny.

Były burmistrz, odwołany w marcowym referendum Piotr K. został zatrzymany w marcu 2015 roku przez CBA. Według prokuratury mężczyzna miał przyjąć ponad 20 tys. zł łapówki i „uzależnić czynność służbową od uzyskania korzyści majątkowej". Przyjęcie pieniędzy przez samorządowca, miało być związane z działaniami inwestycyjnymi prowadzonymi na terenie gminy i dotyczyło modernizacji budynku szkoły.

Pod koniec kwietnia br. Sąd Rejonowy w Krotoszynie skazał Piotra K. na rok pozbawienia wolności, karę grzywny w wysokości 14 tys. zł oraz przepadek na rzecz Skarbu Państwu 14 tys. zł, czyli korzyści majątkowej uzyskanej z przestępstwa. Wobec mężczyzny orzeczono także zakaz pełnienia funkcji burmistrza i prezydenta miasta przez okres pięciu lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Sulmierzyce położone są w południowej części województwa wielkopolskiego, w powiecie krotoszyńskim. Miejscowość zamieszkuje niecałe 3 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 28,9 km kw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • maria, 2016-06-05 14:46:54

    Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski apeluje o pomoc Chodzi o ochronę dzieci biskupa Kalety poczętych in vitro przed śmiercią. Biskup chce zabić swoje dzieci. Ks. Tadeusz ujawnia sprawę. Mam wrażenie, że wszystkim zależy tylko na wyciszeniu tej sprawy i wpłynięciu na ks. Tadeusza by milczał albo nawe...t kłamał. I to w Kościele poraża najbardziej. Jeśli nie kler, jeśli media katolickie milczą lub kłamią to gdzie są zaangażowani wierni? Cały Kościół taki jest? Czemu sprawa jest wyciszona?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1  rozwiń