PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory przedterminowe, wyniki: Jest nowa rada gminy Słupno. „Nasza Gmina Słupno” z większością

  • PAP/AT    21 sierpnia 2017 - 10:22
Wybory przedterminowe, wyniki: Jest nowa rada gminy Słupno. „Nasza Gmina Słupno” z większością
Przedterminowe wybory w gminie Słupno: Są wyniki. „Nasza Gmina Słupno” z większością mandatów (fot.fotolia)

„Nasza Gmina Słupno”, związana z wójtem Marcinem Zawadką, uzyskała większość w przedterminowych wyborach do rady gminy Słupno.
• Są wyniki przedterminowych wyborów do rady gminy Słupno pod Płockiem (Mazowieckie), które odbyły się tam w niedzielę.

• Wygrał Komitet Wyborczy Stowarzyszenie „Nasza Gmina Słupno”, związany z wójtem Marcinem Zawadką.

• Komitet uzyskał 11 na 15 mandatów.

Tak wynika z protokołu wyborów, opublikowanego w poniedziałek (21 sierpnia) przez płocką delegaturę Krajowego Biura Wyborczego. Uprawnionych do głosowania było ponad 6 tys. osób. Frekwencja wyborcza wyniosła 45,3 proc.

Przedterminowe wybory w gminie Słupno były konieczne, gdyż mieszkańcy gminy odwołali radę w referendum, które przeprowadzono w maju.

W niedzielnych wyborach startowało 44 kandydatów z 11 lokalnych komitetów wyborczych, w tym 8 osób z poprzedniego składu rady - ostatecznie 4 z tych kandydatów zdobyło ponownie mandat, wszyscy z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia "Nasza Gmina Słupno". Do rady weszły też dwie osoby z Komitetu Wyborczego "Dobra Przyszłość Słupna", jedna osoba z Komitetu Wyborczego Wyborców "Rozwój Gminnej Wsi Rydzyno i Bielino" oraz kandydat startujący z własnego komitetu.

Referendum, w którym odwołano radę gminy Słupno, przeprowadzono 21 maja. Było ono efektem konfliktu w radzie gminy podzielonej na zwolenników oraz związanych głównie z PSL przeciwników wójta Marcina Zawadki, który objął to stanowisko wygrywając ostatnie wybory samorządowe w drugiej turze, jako kandydat Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie "Nasza Gmina Słupno". Spór radnych trwał niemal od początku ich kadencji w 2014 r., co - jak podkreślali wnioskodawcy referendum - paraliżowało prace samorządu.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, w związku z wynikiem referendum, termin przedterminowych wyborów do rady gminy Słupno wyznaczyła premier Beata Szydło w rozporządzeniu wydanym na początku lipca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Lilo, 2017-09-21 23:31:19

    Do Jiiii: z żadną
  • Jiiii, 2017-08-22 19:14:58

    To z jaką opcja polityczna jest związana ta grupa radnych która wygrała wybory samorzadowe