PARTNER PORTALU
 • BGK

Wybory samorządowe 2014: frekwencja, wiadomości, wyniki

 • relacja live    1 grudnia 2014 - 18:32
Wybory samorządowe 2014: frekwencja, wiadomości, wyniki
YouTube

16 listopada odbyły wybory samorządowe. Oto zapis tygodniowej relacji na żywo, wyniki, wiadomości w jednym miejscu.
Sob.29.11.2014: Tutaj relacja z II tury wyborów samorządowych na wójtów, burmistrzów i prezydentów, 30 listopada.

Niedz., 10:45:  Aaaa... Pozdrawiamy wygranych, przegranych też, a także tych którzy nie zgadzają się z wynikami wyborów (bo uważają że były sfałszowane). Pewne jest jedno - o tych wyborach będziemy pisać w podręcznikach. I nie będzie to dobry przykład sprawnego działania polskiego państwa.

Niedz.,10.34: Oficjalne, nieoficjalne, nie wszystkie opublikowane... niemniej wyniki wyborów z grubsza są znane. W oczekiwaniu na opublikowanie pełnych informacji wojewódzkich komisarzy na stronie internetowej PKW zawieszamy relację. Zapraszamy do naszych specjalnych serwisów wyborczych. Tu można komentować i oddawać głosy na ponad 200 kandydatów z największych miast, w których odbędzie się druga, a tutaj znajduje nasz rozgrzany do czerwoności, newsowy serwis wyborczy.

Niedz., 09:47: Platforma Obywatelska zdobyła najwięcej mandatów w sejmikach wojewódzkich. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne rezultaty wyborów samorządowych. PO zwyciężyła w 8 województwach, PiS w 6, a PSL w 2.

 Na 555 mandatów , które były do uzyskania w sejmikach, najwięcej zdobyła PO - 179. Prawo i Sprawiedliwość ma 171 mandatów, a Polskie Stronnictwo Ludowe 157. Komitet SLD -Lewica Razem zdobył 28 mandatów, Bezpartyjni Samorządowcy - 4 , Lepsze Lubuskie - 2, Mniejszość Niemiecka 7, Ruch Autonomii Śląska - 4, Komitet Ryszarda Grobelnego -2 i Bezpartyjni Pomorze Zachodnie- 1.

Wyniki w poszczególnych województwach tutaj.

Niedz., 01:40: Podane przez PKW oficjalne wyniki głosowania w wyborach do sejmików województw:

Niedz., 01:31: PKW koryguje: w wyniku lapsusu językowego przewodniczący PKW podał, że liczba mandatów w województwie śląskim wyniosła 14 dla PiS i 7 dla PSL. W rzeczywistości - PiS otrzymało 16 mandatów a PSL 5 mandatów. W żaden sposób nie zmienia to wyników głosowania.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (59)

 • Stacho G.-Stańczyk, 2014-11-25 14:02:16

  Podoba mi się przekonanie, że o tych wyborach będą pisać w podręcznikach. Jest to słuszna idea. Należy pisać i powtarzać, jak o Insurekcji Kościuszkowskiej podczas której powołano Sądy Kryminalne karzące stryczkiem szybko i sprawnie tych, co oszukali naród. Ciekawostkami tamtych zdarzeń było to, że ...jeśli jakiś łajdak uciekł za granice a zasługiwał na stryczek, to wieszano na szubienicy jego portret z nadzieją, że sprawę się dokończy, gdy wróci na Ojczyzny łono. A także to, że prymas Poniatowski nie wytrzymawszy nerwowo widoku budowanej dla niego szubienicy, na której miano go powiesić za zdradę Polski, wolał zażyć trucizny. Ej, mieli jaja nasi przodkowie...  rozwiń
 • wyborca, 2014-11-23 12:49:24

  Jestem ciekaw ilu z tych świecie oburzonych twierdzacych ze wybory sfałszowano albo dajacych sobie prawo do krytyki wszystkich i wszyskiego, samemu było na wyborach?! Ja byłem , oddałem głos i wiecie co, po prostu czekałem na wyniki i nic mi sie nie stało, ze poznałem je kilka dni później....  rozwiń
 • Obywatelka bez amnezji, 2014-11-21 22:15:01

  Tak sobie czytam te różne komentarze (włącznie z komentarzem przyszłego prezydenta p. Dudy) w temacie wczorajszego "wtargnięcia" przez "agresywnych dziennkikarzy" do siedziby PKW i coś mi tu nie gra. Większość szczerze oburzonych na ten "zamach na demokrację" i "...nieuprawnioną agresję" panów polityków w czasach nie tak jak się okazuje zamierzchłego PRL okupowała liczne obiekty państwowe (komitety wojewódzkie, sądy - sama okupowałam sąd jak nie zarejestrował NZS i uniwersytet też jak wsadzili do aresztu moich kolegów za ten protest), o okupacji zakładów pracy takich jak Stocznia Gdańska nie wspomniawszy, a teraz się okazuje że to "nieuprawniona forma protestu", "przejaw agresji", "zamach na demokrację" "zakłócanie miru domowego (sic!)" itp. To czymże jest owa demokracja skoro nie można już protestować tak oddolnie i społecznie w naturalnym odruchu sprzeciwu przeciwko bijącemu po oczach brakowi wiarygodności procesu wyborczego, owego "święta demokracji"? Jak mamy zaprotestować przeciw groteskowemu i niechlujnemu obejściu się z naszym głosem wyborczym? Przeciw umieszczaniu go w niezabezpieczonym koszu na śmieci? Albo w niezaplombowanych urnach? Glosów zliczanych po wielekroć przez nie wiadomo kogo? Jak mamy powiedzieć Panu Prezydentowi i innym Bardzo Mądrym Panom, że my - wyborcy - CHCEMY UNIEWAŻNIENIA TYCH GROTESKOWYCH WYBORÓW?  rozwiń