PARTNER PORTALU
 • BGK

Wybory samorządowe 2018: Grzegorz Schetyna chce koalicji z Nowoczesną i PSL

 • PAP/MN    20 września 2017 - 10:41
Wybory samorządowe 2018: Grzegorz Schetyna chce koalicji z Nowoczesną i PSL
Ludzie nam nie wybaczą, jeśli oddamy władzę PiS-owi na następne cztery lata - uważa Grzegorz Schetyna. (fot. platforma.org)

Musimy iść razem – powiedział w środę (20 września) lider PO Grzegorz Schetyna, odnosząc się do możliwości powstania koalicji w wyborach samorządowych i parlamentarnych. Według niego, w koalicji powinny się znaleźć trzy partie opozycyjne - Platforma, Nowoczesna i PSL.
"Wiem, że każdy nosi buławę w tornistrze i mówi, że chcemy się pokazać, mamy swój elektorat. Ale ludzie nie wybaczą nam, jeśli oddamy Polskę PiS-owi na następne cztery lata" - powiedział Schetyna w środę w porannej audycji radia TOK FM. Podkreślił, że obecnie najważniejszym zadaniem opozycji jest wspólne "budowanie oporu".

Pytany, czy Platforma pójdzie do wyborów razem z Nowoczesną, odparł: "Myślę, że musimy iść razem". "Na pewno zbudujemy koalicję, my jako Platforma Obywatelska. Uważam, że [powinny się w niej znaleźć] trzy partie parlamentarnej opozycji, bo my ze sobą współpracujemy. Z PSL-em, to będzie najtrudniejsze oczywiście, ale uważam, że niezbędne" - powiedział Schetyna.

Jak zastrzegł, rozmowy w tej sprawie, to długi proces. "Będzie to długo trwało. To będzie trudna rozmowa, ale uważam, że jeśli ktoś jest dojrzały w polityce, to wie, jak to jest ważne. I nie ma dla tego alternatywy" - przekonywał lider PO.

Czytaj też: Platforma Obywatelska pokaże program samorządowy. Znamy termin

Zdaniem Schetyny, w koalicji powinny znaleźć się też organizacje pozarządowe i środowiska lewicy, "ci wszyscy, którzy uważają, że jest zagrożenie dla polskiej praworządności".

Lider PO odniósł się także do wtorkowych wypowiedzi rzecznika PiS Beaty Mazurek i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego, którzy powiedzieli, że proponowany przez wicepremiera, ministra nauki Jarosława Gowina projekt reformujący pracę uczelni wyższych, nie był konsultowany z rządem.

Czytaj też: Bezpartyjni samorządowcy w koalicji z ruchami miejskimi?

"Pomyślałem sobie, że w sposób koncesjonowany przez (Jarosława) Kaczyńskiego, Gowin buduje swoją pozycję w (...) PiS. Nie wierzę w wewnętrzny spór w PiS, bo tam sporu nie ma, tam decyduje Kaczyński. (...) Gowin jest koncesjonowanym politykiem PiS i na wszystko, co robi, dostaje zgodę Kaczyńskiego i to on go rozlicza a nie Terlecki z Mazurek" - powiedział Schetyna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • ..., 2017-09-20 21:52:23

  Polska wieś nie może się doczekać kiedy zagłosuje na kandydatów koalicji ch... d... i kamieni kupy...
 • bogdan sitnicki, 2017-09-20 19:01:37

  szkoda mówić
 • Prof. Glass, 2017-09-20 16:09:33

  Ruski Agent na salonach podobno IV RP zamiast w "tiurmie"?