PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe 2018, Kaczyński: Celem kadencyjności jest ograniczenie układów w samorządach

  • PAP/AT    22 stycznia 2017 - 19:27
Wybory samorządowe 2018, Kaczyński: Celem kadencyjności jest ograniczenie układów w samorządach
Celem dwukadencyjności jest ograniczenie układów, które mogły powstać przez lata - zaznaczył Jarosław Kaczyński (fot.fotolia)

• Już dzisiaj należy podjąć działania, aby dobrze przygotować się na wybory samorządowe - zaznaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z działaczami PiS w Opolu.
• Zapowiedział powstanie odpowiedzialnej za to struktury.
Prezes PiS - jak poinformowano na twitterze partii - wskazał, że "struktura przygotowująca wybory samorządowe musi być dynamiczna". W jej skład mają wejść osoby, które po raz pierwszy są w Sejmie i Senacie. "Struktura, która powstanie będzie odpowiedzialna m. in. za szkolenia merytoryczne" - przekazano na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński na spotkaniu w Opolu wskazał, że zmiana ordynacji wyborczej zawiera dwa elementy: techniczno-zabezpieczający i merytoryczny. Celem dwukadencyjności - jak wyjaśnił - "jest ograniczenie układów, które mogły powstać przez lata".

W ocenie lidera Prawa i Sprawiedliwości, nawet gdyby PiS nie przeprowadzało reform, to i tak ktoś znalazłby pretekst, aby protestować. Mówił m.in., że reforma służby zdrowia to potężne przedsięwzięcie.

O tym, że wybory samorządowe mają szczególną wagę prezes PiS mówił już podczas sobotniego spotkania z działaczami partii w Katowicach. Podkreślał, że sprawą bardzo ważną jest realizacja projektów, które PiS założyło w kwestii wyborów samorządowych. Mówił też, że w każdym województwie powoła pełnomocnika do spraw wyborów samorządowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • naprawa po PiS, 2017-01-23 08:29:37

    Głosowaliście na PiS --- to czego chcecie jak przegrają wybory to 10 lat będzie trzeba to naprawiać ruinę polską po PiS