PARTNER PORTALU
 • BGK

Wybory samorządowe 2018, kandydaci: Kto prezydentem Warszawy? Trzaskowski i Sasin z największym poparciem

 • AT    8 lutego 2017 - 07:26
Wybory samorządowe 2018, kandydaci: Kto prezydentem Warszawy? Trzaskowski i Sasin z największym poparciem
Kto zasiądzie w gabinecie prezydenta Warszawy po wyborach w 2018 r? Największe poparcie dziś uzyskałby Rafał Trzaskowski i Jacek Sasin (fot.commons.wikimedia.org/ Adrian Grycuk)

• Rafał Trzaskowski, Jacek Sasin, Stanisław Tyszka, Ryszard Kalisz, Ryszard Petru, Barbara Nowacka, Piotr Guział i Jakub Stefaniak - kto z tych osób ma szansę zostać prezydentem Warszawy?
• IBRIS przeprowadziło sondaż.
Największe partie nie wskazały jeszcze, którzy politycy wezmą udział w wyborach samorządowych na prezydenta stolicy, jednak "Rzeczpospolita" wytypowała potencjalnych kandydatów na to stanowisko i zleciła sondaż.

Ankietowani mieli do wyboru: Rafała Trzaskowskiego (PO), Jacka Sasina (PiS), Stanisława Tyszkę (Kukiz'15), Ryszarda Kalisza (SLD i koalicja), Ryszarda Petru (Nowoczesna), Barbarę Nowacką (Inicjatywa Polska), Piotra Guziała (niezależny) i Jakuba Stefaniaka (PSL).

Czytaj też: Była premier kandydatem na prezydenta Warszawy?

W sondażu przeprowadzonym przez IBRiS kandydat PO Rafał Trzaskowski uzyskał 27,2 proc. głosów ankietowanych. Niema identyczny wynik zdobył kandydat PiS - Jacek Sasin, który uzyskał równo 27 proc. poparcia.

Trzeci wynik w sondażu uzyskał Tyszka, którego na prezydenta Warszawy wskazało 10,6 proc. badanych. Tuż za podium uplasował się Kalisz (8,3 proc. poparcia), a kolejni politycy w zestawieniu to: Petru (8 proc.), Nowacka (7,8 proc.), Guział (2,3 proc.) i Stefaniak (0,3 proc.).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • Aga, 2017-10-19 21:54:18

  Do warszawiak:
 • Joanna, 2017-09-02 12:50:49

  Głosuje w wyborach parlamentarnych na PiS ale jakoś nie wyobrażam sobie , aby Pan Sasin miał jakiekolwiek szanse w Warszawie. To zdarta płyta, nie da rady.
 • wwa, 2017-07-12 11:00:53

  jeśli po tym co narobiła HGW wygra jej kumpel Trzaskowski to ja nie wierzę w uczciwość tych wyborów