PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe 2018. Lubnauer wątpi we wspólne listy z PO do sejmików

  • GP    8 września 2017 - 08:45
Wybory samorządowe 2018. Lubnauer wątpi we wspólne listy z PO do sejmików
Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) odciążyła Ryszarda Petru od obowiązków szefa klubu w Sejmie, gdy polityk borykał się z trudnościami wizerunkowymi w mediach zimą. (fot.:Nowoczesna/materiały prasowe)

Poseł Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) ustosunkowała się do propozycji PO. Lider Platformy proponuje drugiej formacji opozycyjnej start w wyborach samorządowych do sejmików. Lubnauer wyklucza tę propozycję.
Wobec widma przyszłorocznych wyborów samorządowych i mocnej pozycji PiS w politycznych rankingach poparcia, opozycja szuka pomysłu na siebie. Lider PO Grzegorz Schetyna jest przekonany, że przyszłoroczna elekcja w gminach, powiatach i województwach to test jego partii. Jednocześnie od maja mówi głośno o konieczności startu wspólnego opozycji.

O ile w PO raczej jego pomysł nie znajduje krytyków, o tyle w Nowoczesnej głos negatywny podniosła szefowa klubu formacji w Sejmie Katarzyna Lubnauer. Polityk była gościem radiowej stacji "Zet" w piątek (8 września).

- Myślę, że kiedyś będziemy musieli pomyśleć o koalicji w opozycji, ale to będzie koalicja z rozsądku, a nie z miłości - mówiła polityk akcentując, że w wyborach za rok będzie dużo elementów do uzgodnienia. Po tych słowach dopytano ją właśnie o taki szczegół, wspólne listy do sejmików. Lubnauer oceniła, że nie widzi potrzeby budowania z PO porozumienia na tym poziomie elekcji samorządowej.

- (Do sejmików wojewódzkich) będziemy startować samodzielnie - konkludowała polityk. Po czym nie wykluczyła, że Nowoczesna i PO razem będą popierać kandydatów w różnych miastach Polski na prezydentów miast.

Sytuacja przedwyborcza

To, że partia poważnie podchodzi do przyszłorocznego wybierania włodarzy miast i deputowanych co ciał samorządowych pokazuje aktywność lidera Nowoczesnej. Ryszard Petru w lipcu na Pomorzu zaprezentował kandydatów formacji.

Posłanka Nowoczesnej z Pomorza Ewa Lieder będzie kandydatką na prezydenta Gdańska za rok a ekonomista i przedsiębiorca Bartłomiej Austen będzie kandydatem na prezydenta Gdyni. Więcej o tych kandydatach przeczytasz tutaj.

Kolejnych kandydatów Nowoczesna ma ujawniać w nadchodzących miesiącach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2017-09-08 14:25:29

    Lubię jak Sanhedryn zwalcza sam siebie!