PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe 2018: Nowoczesna zgłosi kandydatów na prezydentów w każdym mieście wojewódzkim

  • AT/PAP    9 lutego 2017 - 09:19
Wybory samorządowe 2018: Nowoczesna zgłosi kandydatów na prezydentów w każdym mieście wojewódzkim
Zaproponowałem wspólne posiedzenie klubów PO i Nowoczesnej by skoordynować działania w sprawach zasadniczych. Reakcja była pozytywna - powiedział lider Nowoczesnej (Ryszard Petru, fot.nowoczesna.org)

• Proponujemy Platformie Obywatelskiej porozumienie: jeżeli w drugiej turze nasz kandydat przechodzi to oni nas popierają, jeżeli w drugiej turze ich przechodzi, to my popieramy ich - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
• Zaznaczył, ze Nowoczesna zgłosi kandydatów we wszystkich miastach wojewódzkich.
Ryszard Petru wyjaśnił w TVN24 formę współpracy między Platforma Obywatelską a Nowoczesną.

- Czasami jesteśmy się w stanie dogadać, czasami mamy różne zdania, natomiast w sprawach zasadniczych, od Trybunału poczynając, poprzez kwestie pozycji Polski w Unii Europejskiej, trudno żebyśmy mieli zupełnie inne zdania - odparł.

- Zaproponowałem wspólne posiedzenie klubów Platformy i Nowoczesnej po to, żeby skoordynować działania w sprawach zasadniczych. Reakcja była pozytywna, natomiast trzeba dogadać terminy - dodał.

Dopytywany czy obie partie wystawią wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy, zaprzeczył.

"Proponujemy Platformie takie porozumienie: jeżeli w drugiej turze nasz kandydat przechodzi to oni nas popierają, jeżeli w drugiej turze ich przechodzi, to my popieramy ich" - mówił Petru. Zaznaczył, ze Nowoczesna zgłosi kandydatów we wszystkich miastach wojewódzkich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.