PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory Samorządowe 2018: Piotr Barczak kandydatem PiS na prezydenta Zielonej Góry?

  • TK    13 lutego 2018 - 19:27
Wybory Samorządowe 2018: Piotr Barczak kandydatem PiS na prezydenta Zielonej Góry?
Piotr Barczak deklaruje gotowość do startu w wyborach na prezydenta Zielonej Góry (Fot. Facebook/Piotr Barczak)

Piotr Barczak zostanie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Zielonej Góry. Zrezygnowano z pomysłu wystawienia Zbigniewa Kościka.
Piotr Barczak kandydatem PiS na prezydenta Zielonej Góry? Jest pewniakiem - pisze "Gazeta Wyborcza". Decyzję ma podjąć szef zielonogórskiego PiS, poseł Jerzy Materna.

Piotr Barczak, ma 45 lat, jest radnym Zielonej Góry od 1998 r. W latach 2004-2006 zajmował również funkcję wiceprezydenta miasta. Ukończył Politechnikę Zielonogórską oraz Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu. Pracował jako dyrektor Szpitala Specjalistycznego.

Na antenie radia Index 96 FM Piotr Barczak przyznał, że jego kandydatura w strukturach zielonogórskiej PiS jest silna. Dodał także, że jest gotowy stanąć do walki o fotel prezydenta miasta.

O rezygnacji z wystawienia Zbigniewa Kościka przesądziła zmiana w kodeksie wyborczym, zgodnie z którą nie można jednocześnie startować w wyborach na prezydenta miasta oraz do sejmiku. Zbigniew Kościk jest obecnie radnym Sejmiku Województwa Lubuskiego. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.