PARTNER PORTALU
 • BGK

Wybory samorządowe 2018: PiS powołało 41 pełnomocników okręgowych

 • PAP/EM    24 marca 2017 - 17:16
Wybory samorządowe 2018: PiS powołało 41 pełnomocników okręgowych
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o powstaniu Wojewódzkich Zespołów Samorządowych (Jarosław Kaczyński, fot.wybierzpis.org.pl)

Trwa kolejny etap przygotowań Prawa i Sprawiedliwości do wyborów samorządowych. PiS powołało 41 koordynatorów okręgowych.
• W ramach przygotowań do wyborów samorządowych PiS powołało 41 pełnomocników okręgowych, którzy wchodzą w skład Wojewódzkich Zespołów Samorządowych.

• Do kompetencji Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego należy m.in. stworzenie wojewódzkiego programu PiS (do 30 listopada 2017 r.).

• Przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego powoła Obwodowe Zespoły Samorządowe, których obszar działania stanowi okręg wyborczy do sejmiku województwa.

Decyzję podjął szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński.

Koordynatorami zostali m.in. posłowie: Wojciech Zubowski (Legnica), Michał Dworczyk (Wałbrzych), Mirosława Stachowiak Różecka (Wrocław), Piotr Król (Bydgoszcz), Joanna Borowiak (Toruń), Artur Soboń (Lublin), Joanna Kopcińska (Łódź), Marek Pęk (Kraków), Józef Leśniak (Nowy Sącz), Urszula Rusecka (Tarnów), Waldemar Olejniczak (Płock), Andrzej Kosztowniak (Radom), Daniel Milewski (Siedlce), Anna Schmidt (Krosno), Bożena Borys-Szopa (Katowice), Jerzy Małecki (Olsztyn), Szymon Szynkowski vel Sęk (Poznań), Artur Szałabawka (Szczecin).

Na początku marca prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o powstaniu Wojewódzkich Zespołów Samorządowych; każdym z nich kieruje poseł lub senator PiS zasiadający w parlamencie pierwszą kadencję.

Do kompetencji Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego należy m.in. stworzenie wojewódzkiego programu PiS (do 30 listopada 2017 r.), zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla kandydatów na radnych oraz opiniowanie kandydatów w wyborach do sejmików województw i ustalanie kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz do rad powiatów, miast i gmin z danego terenu.

W skład Wojewódzkich Zespołów Samorządowych wchodzą, oprócz przewodniczącego, koordynatorzy okręgowi oraz przewodniczący zarządów powiatowych PiS lub komitetów powiatowych z terenu województwa.

Przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego powoła Obwodowe Zespoły Samorządowe, których obszar działania stanowi okręg wyborczy do sejmiku województwa.

Obszar działania koordynatorów okręgowych pokrywa się z okręgami do Sejmu RP. Koordynatorem okręgowym z zasady miał także zostać parlamentarzysta, który zasiada pierwszą kadencje w parlamencie, a w przypadku braku takiego - radny sejmiku województwa z danego okręgu.

O potrzebie powołania specjalnych struktur na wybory samorządowe prezes Jarosław Kaczyński mówił wielokrotnie w tym i zeszłym roku, podczas spotkań z lokalnymi politykami PiS. Wybory samorządowe mają się odbyć jesienią 2018 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Anna KLZ, 2017-03-27 09:52:07

  powołanie p. Bożeny Borys - Szopy byłej Głównego Inspektora Pracy (egzamin na potrzeby stanowiska zaliczono w formie zaocznej) w prestiżowym URZĘDZIE apolitycznym i profesjonalnym oraz Podsekretarza Stanu Kancelarii RP, gwarantuje SUKCES, gdyż sprawnie i bezkarnie współuczestniczyła w oszustwie pro...fesora prawa ówczesnego Prezydenta RP Lecha Aleksandra Kaczyńskiego, podkładając do podpisu ustawę z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz. U. Nr 89, poz. 589), w której były sprzeczne zapisy skutkujące rażącym naruszeniem ustawy zasadniczej wobec Obywateli i ustawowo przejętych Pracowników. Ukryto limit przyjęć wypracowany w 2006r. oraz pożądany model psychologiczno – osobowościowy inspektora pracy (Atest 06 / 2011) Pełna dokumentacja jest także w biurze prezesa PiS. Nagrodą dla wyznaczonych specjalistów KLZ do wygaszenia bezterminowych umów o pracę, a tym samym sabotaż w zakresie przejętych zadań, był nocleg w jednoosobowych pokojach w hotelu na starym mieście we Wrocławiu oraz przejazd taksówkami na wewnętrzny egzamin "widzi mi się" do Wrocławskiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy. Jak najbardziej opłacony z budżetu czyli naszych podatków. Oczekuję wraz z innymi wierzącymi w Państwo XXI wieku Prawa i SPRAWIEDLIWOŚĆ skutecznej REPERACJI w tym zakresie, przywrócenie godnego miana Pracownika na podstawie obowiązującego prawa w RP i UE. Tekst jednolity: Dz. U. z dnia 20. III. 1968r.. Nr 8, poz. 47 – podaje: art. 14, 3. Inspektorem pracy może być osoba, która posiada wyższe wykształcenie lub średnie wykształcenie techniczne i znajomość technologii procesów produkcyjnych oraz złożyła egzamin przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Centralną Radę Związków Zawodowych. W wyjątkowych przypadkach może za uprzednią zgodą Centralnej Rady Związków Zawodowych, nastąpić powołanie inspektora pracy, nieposiadającego wyższego lub średniego wykształcenia technicznego. Ten przeniesiony zapis z 1954r. w chwili przejęcia Nas - Inspektorów kontroli legalności zatrudnienia, z urzędów wojewódzkich, kogo obowiązuje? art. 41, ust 4. ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz. U. Nr 89, poz. 589), Główny Inspektor Pracy może, w przypadkach uzasadnionych kwalifikacjami lub praktyką zawodową, mianować pracownika wykonującego czynności kontrolne bez uprzedniego zawierania umowy o pracę, a także bez zachowania wymogu aplikacji inspektorskiej. Kryteria??? Właściwe jest usunięcie nieprawdziwych informacji, zawartych w świadectwie pracy z roku 2008 i 2009,, na podstawie art. 51 ust. 4 Konstytucji RP.  rozwiń
 • PiS na wojnie z jst ?, 2017-03-27 07:46:15

  Czy raczej wybory późną jesienią 2017 ? Kto powołuje pełnomocnika wyborczego 1,5 roku przed wyborami ? Szable w dłoń ...
 • Stanisław, 2017-03-26 20:17:47

  Obwód tarnowski; Dziennik Polski 1.10.2016 Rzecznik rządu zrezygnuje z mandatu radnego. Na sesjach bywał rzadko, ale 8800 zł diet dostał Kontrowersyjna sytuacja trwała od stycznia, kiedy Bochenek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wielickiego, został twarzą rządu. Zapowiadał wtedy, że nie rezygnuje z... pracy w samorządzie, ale w rzeczywistości mało kiedy docierał z Warszawy na sesje do Wieliczki. Od stycznia do września udało mu się to tylko dwukrotnie, nie brał też udziału w pracach komisji merytorycznych. Mimo to co miesiąc wpływała na jego konto dieta radnego. Były to kwoty od 400 do 2000 zł, w sumie w tym roku 8800 zł. Sytuacja zaczęła budzić w powiecie niesmak. Pojawiły się opinie, że Bochenek „marnuje mandat”. Nie brakowało też głosów, że należy odwołać go z funkcji radnego. Przed rokiem; Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym było głośno w ostatnim roku nie tylko w prasie lokalnej; Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka) DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście? DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta Jacek Juszkiewicz honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. PiS posiadający większość w Radzie Powiatu Wielickiego wybronił pazernego starostę.  rozwiń