PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe 2018: PO wystawi znanych posłów do walki o samorządy?

  • MN    24 stycznia 2017 - 14:03
Wybory samorządowe 2018: PO wystawi znanych posłów do walki o samorządy?
Sławomir Nitras może powalczyć o prezydenturę w Szczecinie, a Agnieszka Pomaska - w Gdańsku. (fot. platforma.org/youtube,com)

• Sławomir Nitras, Agnieszka Pomaska czy Joanna Mucha - to nazwiska niektórych młodych polityków PO, którzy mogą powalczyć o fotele prezydentów miast w 2018 r.
• Posłowie o których mowa, to jedni z najbardziej aktywnych uczestników protestu na Sali Plenarnej Sejmu.
• Wystawienie ich w wyborach samorządowych ma być pomysłem Grzegorza Schetyny – dowiaduje się serwis Polskieradio.pl.
Frakcja młodych polityków Platformy Obywatelskiej, sympatyzujących z Donaldem Tuskiem i Ewą Kopacz, może stanąć do walki o władzę w samorządach w 2018 r. Portal Polskieradio.pl dowiedział się od jednego z polityków PO, że najbardziej aktywni uczestnicy protestu na Sali Plenarnej, którzy jednocześnie byli najbardziej przeciwni jego zakończeniu, mogą powalczyć o fotele prezydentów miast. Chodzi o takie nazwiska jak Sławomir Nitras, Agnieszka Pomaska, Joanna Mucha, Cezary Tomczyk czy Rafał Trzaskowski.

Według doniesień znanego polityka PO, decyzja o wystawieniu młodych posłów Platformy w wyborach samorządowych ma być odpowiedzią Grzegorza Schetyny na ich bunt przeciwko zakończeniu protestu w Sejmie.

– Istnieje plan, żeby młodą gwardię wysłać do walki o władzę w samorządach. Jeśli wygrają to oddadzą mandaty poselskie, a Grzesiek jako lider partii będzie mógł przedstawiać ich sukces jako własny. Porażka, ostudzi aspirację tej frakcji i umocni pozycję Schetyny – tłumaczy informator serwisu Polskieradio.pl i dodaje, że PO celowo chce w wyborach samorządowych postawić na rozpoznawalne twarze.

Czytaj też: Którzy prezydenci miast nie będą mogli walczyć o reelekcję?

Serwis podaje, że Rafał Trzaskowski mógłby powalczyć o prezydenturę w Warszawie, Agnieszka Pomaska w Gdańsku, Joanna Mucha w Lublinie, Sławomir Nitras w Szczecinie a Cezary Tomczyk - jeśli PiS ograniczy kadencyjność prezydentów miast - mógłby powalczyć o władzę w Łodzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.