PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe 2018. Porozumienie szykuje się do wyborów w Łódzkiem

  • PAP/PSZ    12 grudnia 2017 - 15:32
Wybory samorządowe 2018. Porozumienie szykuje się do wyborów w Łódzkiem
Porozumienie to partia, która powstała na bazie Polski Razem Jarosława Gowina. (fot. Shutterstock.com)

Lider Porozumienia w okręgu łódzkim Włodzimierz Fisiak poinformował 12 grudnia na konferencji prasowej, że rozpoczęły się przygotowania środowiska do wyborów samorządowych w przyszłym roku. Liczy, że zjednoczona prawica będzie miała wspólnego kandydata na prezydenta Łodzi.
"Zgodnie z nazwą partii chcemy budować szerokie porozumienie ugrupowań prawicowych, centroprawicowych, organizacji społecznych, stowarzyszeń. Efektem tych działań ma być wypracowanie strategii dla Łodzi, a celem zwycięstwo w nadchodzących wyborach samorządowych" - mówił na spotkaniu z mediami.

Przyznał, że jego ugrupowanie jest po "obiecujących rozmowach" zarówno z liderami PiS jak również ze środowiskami patriotycznymi i społecznymi. Jak mówił, przed Porozumieniem czas intensywnej pracy. Chciałby, aby do końca pierwszego kwartału 2018 r. został wypracowany przez środowiska prawicowe wspólny program dla Łodzi. Ma też nadzieję, że w tym czasie ugrupowania wypracują wspólne stanowisko, co do kandydata na prezydenta Łodzi.

"Robimy wszystko, aby zjednoczona prawica poszła pod jednym szyldem do wyborów, zarówno do rady miejskiej jak i do sejmiku województwa łódzkiego. Wszelkie podziały, wystawianie kilku kandydatów, bądź tworzenie kilku list wyborczych sprawi, że nie osiągniemy sukcesu" - stwierdził.

Jak poinformował, kolejne działania to konsultacje z mieszkańcami Łodzi w poszczególnych dzielnicach. Mają się one odbyć w drugim kwartale przyszłego roku. Trzeci kwartał to ustalanie wspólnych list wyborczych szerokiego bloku patriotycznego a później kampania wyborcza.

Czytaj także: Dalszy ciąg sądowego sporu o mandat prezydenta Radomia

Podczas spotkania z mediami Fisiak przedstawił zarząd Porozumienia w okręgu łódzkim. W jego składzie znalazło się jeszcze dwóch wiceprzewodniczących - Włodzimierz Tomaszewski i Paweł Wiśniewski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.