PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe 2018 w pigułce. KBW uruchomiło nową platformę

  • KDS    2 czerwca 2017 - 10:30
Wybory samorządowe 2018 w pigułce. KBW uruchomiło nową platformę
Na stronie wybieramwybory.pl znajdziemy najważniejsze informacje dotyczące wyborów samorządowych 2018 (fot. wybieramwybory.pl)

Wystartowała platforma edukacyjna wybieramwybory.pl. Krajowe Biuro Wyborcze zamieściło na niej najważniejsze informacje dotyczące wyborów samorządowych 2018. Jest też test z wiedzy o prawie wyborczym.
Platforma ma pełnić funkcję kompendium wiedzy o zbliżających się wyborach samorządowych. Są na niej podane szczegółowe informacje dla wyborcy, np. o zasadach głosowania, informacje o udogodnieniach w głosowaniu dla wyborców niepełnosprawnych, a także animowane filmy, przybliżające nie tylko reguły Kodeksu wyborczego, ale także zadania rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, do których będziemy wybierać swoich przedstawicieli w 2018 roku. 

Czytaj więcej: Prezydent wybrał termin referendum. Pokryje się z wyborami samorządowymi?

- Chcemy, by wyborca, który ma jakiekolwiek wątpliwości co do głosowania w wyborach samorządowych, mógł na tej stronie znaleźć odpowiedzi na wszystkie swoje pytania – mówi Beata Tokaj, szefowa Krajowego Biura Wyborczego, która podkreśla, że jednym z zadań Biura jest edukacja obywateli i temu właśnie ma służyć nowa strona internetowa. 

Na stronie KBW zamieściła również test z wiedzy o prawie wyborczym, przygotowany na podstawie pytań z Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Znajdziemy też szereg relacji z różnego rodzaju spotkań czy wydarzeń poruszających temat wyborów. 

Czytaj więcej: Wybory samorządowe. Karta wyborcza jak płachta, są pozarządowe propozycje wzorów kart do głosowania.

Platforma będzie systematycznie uzupełniana o informacje, dotyczące pozostałych wyborów – do Parlamentu Europejskiego, do Sejmu RP i Senatu RP oraz Prezydenta RP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.