PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe 2018: W styczniu powołanie koordynatorów okręgowych

  • PAP    10 grudnia 2016 - 09:33
Wybory samorządowe 2018: W styczniu powołanie koordynatorów okręgowych

Koordynatorzy okręgowi mają bezpośrednio podlegać prezesowi PiS oraz szefowi komitetu wykonawczego Joachimowi Brudzińskiemu. (Fot. YouTube)

• PiS rozpoczyna przygotowania do wyborów samorządowych w 2018 r.
• Zajmą się nimi posłowie po raz pierwszy zasiadający w Sejmie.
• W styczniu prezes PiS Jarosław Kaczyński wręczy im powołania oraz wyznaczy zadania uzależnione od specyfiki okręgów, za które będą odpowiedzialni.
- Kolejnym etapem po wyborach okręgowych jest konstytuowanie się prezydiów zarządów okręgowych. Głównym zadaniem zarządów będzie przeprowadzenie od stycznia zjazdów i wyborów na poziomie gmin i powiatów. Natomiast od 1 stycznia prezes PiS będzie wręczał powołania 16 posłom pierwszej kadencji z zakresem obowiązków przygotowania partii do wyborów samorządowych - powiedział PAP wicemarszałek Sejmu, szef Komitetu wykonawczego PiS Joachim Brudziński.

Zadaniem 16 posłów będzie m.in. powołanie koordynatorów okręgowych. Koordynatorami mają być też posłowie, którzy po raz pierwszy zasiadają w Sejmie.

- Każdy z koordynatorów wojewódzkich, w zależności od specyfiki województwa dostanie powołanie z kartą zadania. Wszystko będzie dokładne opisane. Będą to realne pełnomocnictwa i władza - powiedział szef komitetu wykonawczego.

PAP zapytała Brudzińskiego czy takie rozwiązanie nie będzie powodowało konfliktu pomiędzy szefami okręgów, a koordynatorami.

- Nie będzie konfliktu, bo wszystko będzie szczegółowo opisane i ma być współpraca. Jeżeli pojawi się konflikt, to ma się przerodzić we współpracę. Brak współpracy będzie miał swoje skutki - zapowiedział.

Podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS we wrześniu w Jachrance była mowa o powołaniu 16 koordynatorów, po jednym w każdym województwie. Jak zapowiadano będą to przede wszystkim młode twarze PiS, które po raz pierwszy lub drugi zasiadają w parlamencie.

Mają oni bezpośrednio podlegać prezesowi PiS oraz szefowi komitetu wykonawczego Joachimowi Brudzińskiemu. Koordynatorzy mają m.in. przedstawiać potencjalnych kandydatów na prezydentów miast, burmistrzów, wójtów w wyborach samorządowych w 2018 r.

Przez ostatnie dwa weekendy odbywały się wybory szefów okręgów PiS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • rada, 2016-12-12 09:57:29

    Pisuary chcą zawłaszczyć samorządy aby dopełnić dyktaturę w Polsce,
  • j23, 2016-12-10 20:38:38

    Wygrać wybory to pestka,wystarczy zadeklarować legalną prostytucję.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: