PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe 2018, Wrocław: Kto zostanie kandydatem na prezydenta miasta?

  • AW    7 września 2017 - 11:44
Wybory samorządowe 2018, Wrocław: Kto zostanie kandydatem na prezydenta miasta?
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia (fot. PTWP)

Rafał Dutkiewicz, obecny prezydent Wrocławia, rządzi miastem od 2002 roku. Zapowiedział jednak, że w 2018 nie będzie starał się o kolejną reelekcję. Kogo wystawią partie i ruchy samorządowe?
W mieście szykowała się koalicja wyborcza Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego z Nowoczesną. Na mocy porozumienia Dutkiewicza i Ryszarda Petru w lutym zastępcą prezydenta została Magdalena Piasecka z Nowoczesnej. Później jednak media donosiły o braku consensusu w sprawie prawyborów i wspólnego kandydata. Być może DRS prędzej dogada się z Bezpartyjnymi Samorządowcami w tej sprawie.

- Rozmowy są obiecujące - mówił pod koniec sierpnia w rozmowie z "Gazeta Wyborcza" marszałek Cezary Przybylski, lider DRS.

Póki co, jak donosi Onet.pl, w kontekście wyborów na prezydenta Wrocławia w 2018 r pojawiają się m.in. nazwiska: Michała Jarosa z Nowoczesnej, Jerzego Michalaka z DRS, Pawła Wróblewskiego – także z DRS oraz Jacka Sutryka – dyrektora Departamentu Spraw Społecznych w urzędzie miejskim i współpracownika Dutkiewicza.

Jakie plany wyborcze mają inne partie?

Pewnego kandydata wystawiał tylko Platforma. Kandydatkę PO na prezydenta Wrocławia ma być profesor Alicja Chybicka, która kieruje wrocławską Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, czyli Przylądkiem Nadziei.

Jak pisze Onet, swojego kandydata w wyborach chcą wystawić także SLD, Kukiz'15. 

Jeśli chodzi o kandydata PIS, partia zapowiada, że przedstawi go na przełomie 2017 i 2018 r. Senator Jarosław Obremski, posłanka Mirosława Stachowiak-Rózecka oraz Piotr Babiarz – to jednak nazwiska osób związanych z PIS, jakie najczęściej pojawiają się na „giełdzie nazwisk” we Wrocławiu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Br555, 2018-02-15 12:53:57

    Ci ludzie od Dutkiewicza nie maja Wrocławiowi nic do zaoferowania.... przeciez to sa słoiki spoza Wrocławia, ktore robia skok na kase
  • Prof. Glass, 2017-09-07 14:55:24

    Sitwa to sitwa, tam lekko władzuni nie odda! Wszak po Polsce krąży o Wrocku legenda: Osobisty Folwark Kolejnych Prezydentów, stąd te koalicyjki, manewry itp. Biedni co goje!