PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe. Adam Struzik ponownie zawalczy o mandat radnego sejmiku Mazowsza

  • PAP/KDS    5 lutego 2018 - 18:07
Wybory samorządowe. Adam Struzik ponownie zawalczy o mandat radnego sejmiku Mazowsza
Struzik pełni funkcję marszałka od 2001 roku. (fot.mazovia.pl)

- Nie mam wyjścia, muszę kandydować i poddać się weryfikacji – poinformował w poniedziałek (5.02) Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
  • Adam Struzik funkcję marszałka województwa pełni od 2001 roku. 
  • - Nie mam wyjścia, muszę kandydować - tak odpowiada na pytanie dziennikarzy o swój strat w zbliżających się wyborach. 
  • I przypomina, że cztery lata temu w wyborach do mazowieckiego sejmiku uzyskał ponad 87,5 tys. głosów.

Struzik przyznał, iż ludowcy prowadzą obecnie rozmowy z PO i środowiskami samorządowymi na temat kandydatów na mazowieckich wójtów, burmistrzów i prezydentów, a w przypadku sejmiku mają już ustalone 80 proc. list.

Pytany na poniedziałkowej konferencji prasowej w Płocku o start w wyborach samorządowych, marszałek Mazowsza, które pełni tę funkcję od 2001 r., startując z okręgu płocko-ciechanowskiego, odparł: - Ja nie mam wyjścia, ja muszę kandydować. W ostatnich wyborach społeczeństwo obdarzyło mnie tutaj poparciem, więc nie mam wyjścia, muszę się poddać weryfikacji. Przypomniał, że cztery lata temu w wyborach do mazowieckiego sejmiku uzyskał ponad 87,5 tys., głosów.

Czytaj więcej: Poradnik PKW: kto może kandydować w wyborach do rad gmin, powiatów i sejmików?

Struzik dodał, iż - jak to określił - "miał już kiedyś eksperyment", gdy w 2007 r. startował w wyborach do Sejmu i zdobył mandat posła, ale z niego zrezygnował. - Nie żałuję w ogóle - zapewnił. Wspomniał także, że trzy razy startował w wyborach na prezydenta Płocka, jednak nie uzyskał wystarczającego poparcia. - Będę się trzymał wskazówek wyborców, którzy wyraźnie pokazują, gdzie jest moje miejsce. Chcę zapewnić moich wszystkich wyborców, że ich nie zawiodę, i że będę startował - podkreślił.

Zdaniem Struzika, w wyborach na radnych sejmiku Mazowsza praktycznie każdy powiat powinien mieć jednego, dobrego kandydata z PSL. - We współpracy ze strukturami powiatowymi wybierzemy najlepszych z najlepszych, żeby reprezentowali dany powiat. Chcemy żeby to była reprezentacja terytorialna. Nie chcemy żeby byli to ludzie przywożeni z Warszawy, wrzucani gdzieś na listy, tylko żeby każdy powiat czuł identyfikację ze swoim kandydatem czy kandydatką - dodał marszałek.

Czytaj więcej: Jarosław Gowin: Największym rywalem Zjednoczonej Prawicy są samorządowcy niezależni

Struzik zadeklarował, iż ludowcy wystawią w Warszawie pełne listy swych kandydatów do sejmiku licząc na poprawę poprzedniego wyniku wyborczego, i w efekcie uzyskanie tam mandatów.

- Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o sejmik, to listy mamy przygotowane już w 80 proc.. Trudniej jest nam w Warszawie, ale też wystawimy do sejmiku pełne listy - zaznaczył marszałek, wspominając o barierze psychologicznej, która dotyczy bardzo dużych miast w przypadku poparcia dla ludowców. Ocenił przy tym, że w stolicy PSL praktycznie co cztery lata "pomnaża wynik", a w ostatnich wyborach do sejmiku przekroczyło próg 5 proc. - Nie byliśmy jeszcze w stanie zdobyć mandatów, ale będziemy o to walczyć - dodał wiceszef ludowców.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.