PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe: Adamowicz, Wałęsa i Pomaska - kto kandydatem PO na prezydenta Gdańska?

  • PAP/AT    20 lutego 2018 - 10:00
Wybory samorządowe: Adamowicz, Wałęsa i Pomaska - kto kandydatem PO na prezydenta Gdańska?
Paweł Adamowicz, Jarosław Wałęsa i Agnieszka Pomaska - kto z nich będzie kandydował na prezydenta Gdańska? (fot.twitter)

Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej poinformował, że w PO trwa proces, który powinien wyłonić jednego kandydata na prezydenta Gdańska. Pod uwagę brani są Paweł Adamowicz, Jarosław Wałęsa i Agnieszka Pomaska.
W Gdańsku trwa proces, który powinien wyłonić jednego kandydata na prezydenta miasta - powiedział Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej w programie 1 Polskiego Radia . Jak dodał, obecny prezydent Paweł Adamowicz zgłosił się sam i czeka na reakcję innych.

Pytany o kandydatów na prezydenta Gdańska poseł stwierdził, że "od przybytku głowa nie boli". "Jest tam i obecny europoseł Jarosław Wałęsa i Agnieszka Pomaska; oni też zgłaszają aspiracje. Myślę, że mają poparcie wielu osób z Platformy Obywatelskiej czy zbliżonych do Platformy" - stwierdził.

"To jest proces, który powinien wyłonić jednego kandydata" - wyjaśnił.

Halicki był pytany, czy obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaskoczył PO ogłaszając, że będzie ubiegał się o reelekcję z poparciem PO lub bez. "Paweł Adamowicz sam się ogłosił, czeka na reakcję innych" - stwierdził.

Czytaj też: Rządzi od 20 lat. Chce więcej

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz o swojej decyzji związanej ze startem w wyborach na prezydenta Gdańska poinformował w niedzielę na swoich profilach w mediach społecznościowych, dzień później potwierdził tę decyzję na konferencji prasowej. Zapowiedział, że gdyby PO go nie poparła, wystartuje jako niezależny kandydat.

Halicki stwierdził też, że Sławomir Nitras "zgłasza aspiracje" na prezydenta Szczecina. "Myślę, że to bardzo prawdopodobna kandydatura" - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Grazka, 2018-02-21 16:08:02

    Panie Jarku czekamy na Pana potrzeba nam ludzi młodych, wykształconych z pomyslem na Gdańsk
  • morus, 2018-02-21 11:20:07

    Nie wiem czy prawnik wynajęty ekstra dla prez. Adamowicza z miejskich pieniędzy wybroni go w sprawie o deklaracje majątkowe...