PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe: Gminy bardzo dobrze oceniają współpracę z KBW

  • bad    16 lutego 2018 - 18:05
Wybory samorządowe: Gminy bardzo dobrze oceniają współpracę z KBW
Gminy bardzo dobrze oceniają współpracę z Krajowym Biurem Wyborczym. (fot. PTWP)

4,91 w pięciostopniowej skali – taką ocenę uzyskało Krajowe Biuro Wyborcze wśród gmin,
pytanych o współpracę z KBW przy organizowaniu wyborów.
To wyniki ankiety przeprowadzonej przez KBW w związku z realizacją przepisów ustawy budżetowej. Ankiety rozesłane zostały do 295 gmin, w których w 2017 roku przeprowadzone zostały wybory uzupełniające, ponowne i przedterminowe do organów samorządu terytorialnego.

Najlepszy wynik, prawie 93 procent odpowiedzi „bardzo dobrze”, KBW uzyskało w odpowiedzi na pytanie o ocenę przygotowania odpowiedzi na korespondencję w sprawie wcześniejszych wyborów, adresowaną do KBW. Niewiele niższe noty, 92 procent ocen bardzo dobrych, zebrały działania KBW w zakresie przygotowania organizacyjnego wyborów.

Czytaj też: Termin naboru na komisarzy wyborczych przedłużony

90,5 procent respondentów uznało, że KBW wykonuje bardzo dobrze obsługę finansowo-księgową w związku z wyborami przedterminowymi, ponownymi lub uzupełniającymi, a niespełna 89 procent bardzo dobrze oceniło realizację zadań KBW w zakresie wsparcia systemu informatycznego.

Wśród ocen opisowych dołączonych do ankiet przeważały pozytywne komentarze pod adresem Delegatur Krajowego Biura Wyborczego oraz odnośnie profesjonalizmu i kompetencji kierownictwa i pracowników. Respondenci zwracali między innymi uwagę na szybkie udzielanie odpowiedzi na pytania czy rozwiązywanie wszelkich problemów.

Czytaj też: Wybory samorządowe: Zapowiada się rekord frekwencji

Podobna ankieta przeprowadzona została przez Krajowe Biuro Wyborcze wśród komisarzy wyborczych. Ci z kolei ocenili współpracę z KBW na 4,97 w skali od 1 do 5. Najwięcej ocen bardzo dobrych uzyskały organizacja narad i posiedzeń organizowanych w związku z wcześniejszymi wyborami, przygotowanie organizacyjne tych wyborów oraz przygotowywanie aktów prawnych, odpowiedzi na korespondencję i obsługa finansowo-księgowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.