PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe: Jarosław Wałęsa kandydatem na prezydenta Gdańska?

  • PAP/AT    20 września 2017 - 09:31
Wybory samorządowe: Jarosław Wałęsa kandydatem na prezydenta Gdańska?
Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej i chcę pracować zespołowo, jestem członkiem drużyny - powiedział Wałęsa (fot.fotolia)

Chciałbym wrócić do Gdańska, chciałbym pracować w samorządzie, ale nie deklarowałem, że to muszą być akurat wybory już w przyszłym roku - powiedział europoseł Platformy Jarosław Wałęsa.
"W sprawie mojego startu w wyborach na prezydenta Gdańska czekam na decyzję zarządu krajowego PO" - powiedział europoseł Platformy Jarosław Wałęsa. Odrzucił zarzuty o przedwczesne rozpoczęcie kampanii samorządowej poprzez internetowy spot o Gdańsku.

"W tej chwili czekam na decyzję zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej" - powiedział Wałęsa w radiu RMF FM. "Chciałbym wrócić do Gdańska, chciałbym pracować w samorządzie, ale nie deklarowałem, że to muszą być akurat wybory już w przyszłym roku. Mówiłem, że to może być w kolejnych latach. Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej i chcę pracować zespołowo, jestem członkiem drużyny" - dodał.

Czytaj też: Kandydaci na prezydenta Gdańska i Gdyni: Nowoczesna odsłoniła karty

Europoseł odrzucał zarzuty o przedwczesne rozpoczęcie wyborczej kampanii samorządowej opublikowanym w internecie spotem "Mój Gdańsk, moja Europa". Spot sfinansowany został z funduszy Europejskiej Partii Ludowej.

"Każdy europoseł ma budżet na promocję" - powiedział. "To nie jest kampania wyborcza. Jeżeli były jakieś zastrzeżenia, to Państwowa Komisja Wyborcza mogłaby się do tego ustosunkować. Rzeczywiście, ustosunkowali się: PKW nie dopatrzyła się tam elementów przedwczesnej kampanii wyborczej" - powiedział J. Wałęsa.

"Takich spotów na profilu służbowym na Facebooku mam kilka, także nie przykładam do tego takiej wartości, ponieważ spot mówi o czymś innym - nie o moim kandydowaniu, tylko o tym, jak zmienił się Gdańsk, m.in. dzięki wykorzystaniu środków Unii Europejskiej" - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • ..., 2017-09-20 20:38:54

    Będzie tworzył kluby dyskutujące o pomocy uchodźcom - youtube.com/watch?v=aNbmC2RuVy0
  • obs1248, 2017-09-20 20:12:27

    POGIĘŁO???