PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe, Kidawa-Błońska: Musimy znaleźć kandydata, który da pewność wygranej

  • PAP/AT    22 lutego 2018 - 09:55
Wybory samorządowe, Kidawa-Błońska: Musimy znaleźć kandydata, który da pewność wygranej
Wybory samorządowe: - Musimy przedstawiać kandydatów zgodnie z naszymi zasadami - powiedziała wicemarszałek Sejmu (Małgorzata Kidawa-Błońska, fot.kidawa-blonska.pl)

To na nas spada odpowiedzialność, żeby nasz kandydat wygrał wybory samorządowe - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).
Kidawa-Błońska podkreśliła w radiu TOK FM, że "PO rozmawia z wieloma środowiskami i w każdym mieście, powiecie szuka jednego wspólnego kandydata, który mógłby się przeciwstawić kandydatowi PiS-u".

"Musimy znaleźć kandydata, który da pewność, że te wybory będą wygrane; Adamowicz jest dobrym prezydentem, ma zaufanie gdańszczan, ale my też jako poważna partia musimy przedstawiać kandydatów zgodnie z naszymi zasadami" - powiedziała wicemarszałek zapytana o decyzję Pawła Adamowicza, który poinformował, że będzie ubiegał się ponownie o fotel prezydenta Gdańska. "To na nas spada odpowiedzialność, żeby nasz kandydat wygrał wybory" - dodała.

Wicemarszałek Sejmu zauważyła też, że "w różnych miejscach" kandydaci PO "nie zyskują akceptacji Nowoczesnej, czy innych środowisk; tylko w Warszawie, Łodzi i Lublinie są wybrane pewne osoby".

Czytaj też: PO poprze Pawła Adamowicza w wyborach samorządowych?

"Możliwe, że będzie tak, że wystawimy kandydata wbrew naszym potencjalnym kandydatom; ale nie przedstawimy go, dopóki nie będzie kandydatury" - dodała Kidawa-Błońska. Podkreśliła też, że Platformie najbardziej zależy na tym, by wygrać w Gdańsku i nie dopuścić do władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Adamowicz poinformował w niedzielę, że będzie startował w wyborach na prezydenta Gdańska. Oprócz niego w wyborach chcą wystartować - jak donosiły media - szefowa gdańskiej PO i wiceprzewodnicząca pomorskich struktur partii, posłanka Agnieszka Pomaska oraz europoseł Jarosław Wałęsa. Decyzję o tym, kto będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska podejmie zarząd krajowy partii.

53-letni Adamowicz rządzi Gdańskiem od 1998 r. Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.