PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe. "Koalicja PO - Nowoczesna dużym sukcesem opozycji"

  • PAP/KDS    13 marca 2018 - 09:51
Wybory samorządowe. "Koalicja PO - Nowoczesna dużym sukcesem opozycji"
Zdaniem szefowej Nowoczesnej polityka w 80 procentach polega na negocjacjach. (fot. mat. pras.)

Polityka w 80 procentach polega na negocjacjach. My to powoli układamy, również z Grzegorzem Schetyną,(...) rzeczywiście będą pojawiały się następne nazwiska wspólnych kandydatów - przyznała we wtorek (13.03) szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
W zeszłą środę liderzy PO i Nowoczesnej: Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer poinformowali o podpisaniu listu intencyjnego ws. wspólnego koalicyjnego startu w wyborach do sejmików województw. Szef PO wyraził też nadzieję na powstanie przed wyborami samorządowymi szerokiej opozycyjnej koalicji.

Lubnauer pytana w radiowej Jedynce o koalicję Nowoczesnej i PO w wyborach samorządowych oceniła, że ta koalicja to duży sukces opozycji. - Bo to jest taka pierwsza koalicja, która powstała - podkreśliła.

W jej ocenie podstawą do tego, żeby móc wygrywać, jest m.in. zawieranie sojuszy. - Mamy dobry kontakt z (liderem PO) Grzegorzem Schetyną. Ja uważałam, że sejmiki wojewódzkie są najważniejszym elementem, bo one mają charakter najbardziej polityczny i konieczność jest dogrania ich z pozycji centralnej, dlatego, że nie da się ustalić tego regionalnie. Musi być decyzja i to, co ustaliliśmy, czy jakiś pewien algorytm centralny i rzeczywiście to się udało - podpisaliśmy list intencyjny - podkreśliła Lubnauer.

Zdaniem szefowej Nowoczesnej polityka w 80 procentach polega na negocjacjach. - My to powoli układamy - układamy również z Grzegorzem Schetyną,(...) rzeczywiście będą pojawiały się następne nazwiska wspólnych kandydatów - oświadczyła Lubnauer.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.