PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe. Magdalena Pietrzak objęła stanowisko szefa KBW

  • KDS    3 marca 2018 - 09:01
Wybory samorządowe. Magdalena Pietrzak objęła stanowisko szefa KBW
Zgodnie z uchwałą PKW z dnia 21 lutego 2018 Magdalena Pietrzak objęła z dniem 3 marca 2018 stanowisko szefa KBW. (fot. Facebook/PKW)

W sobotę - 3 marca - Magdalena Pietrzak objęła stanowisko szefa Krajowego Biura Wyborczego. Zgodnie z nowelizacją Kodeksu wyborczego jej kadencja trwać będzie 7 lat.
Magdalena Pietrzak jest urzędnikiem państwowym i samorządowym. Pracowała jako zastępca dyrektora w Departamencie Spraw Parlamentarnych KPRM. Wcześniej była między innymi sekretarzem powiatu łowickiego, gminy Skierniewice i Zduńskiej Woli. Na tym stanowisku zastąpiła Beatę Tokaj. 

Pietrzak była jednym z trzech kandydatów na szefa KBW przedstawionych Państwowej Komisji Wyborczej zgodnie z nowymi przepisami Kodeksu wyborczego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Jak informuje PKW, szef KBW nie może należeć do partii politycznej, nie może też być skazany za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego ani za przestępstwo umyślne skarbowe. PKW może odwołać go przed upływem kadencji w uzgodnieniu z MSWiA.

Zadaniem KBW jest zapewnienie obsługi PKW, komisarzy wyborczych, Korpusu Urzędników Wyborczych oraz innych organów wyborczych. Do jego zadań KBW należy też zapewnienie warunków organizacyjno-administracyjnych, finansowych i technicznych, związanych z organizacją wyborów i referendów w zakresie określonym w Kodeksie wyborczym oraz innych ustawach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.