PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe: Opozycja w koalicji. Bez lidera i "kolaborantów PiS"

  • PAP/AT    14 października 2017 - 20:04
Wybory samorządowe: Opozycja w koalicji. Bez lidera i "kolaborantów PiS"
Głównym celem takiej formuły ma być uniemożliwienie zdobycia władzy w samorządach przez Prawo i Sprawiedliwość - powiedział Ryszard Petru (fot.twitter.com/RyszardPetru)

Chcemy, by władza pozostała jak najniżej w samorządach, a PiS chce centralizacji władzy – powiedział przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru. Zaznaczył, że opozycja do wyborów samorządowych pójdzie w koalicji.
• Do wyborów samorządowych pójdziemy w szerokiej koalicji - powiedział Petru.

• Nie będzie w niej miejsca tylko dla ugrupowań skrajnych i tych kolaborujących z PiS – zaznaczył.

• Dodał, że w koalicji nie będzie lidera.

Petru uczestniczył w zjeździe regionalnym swej partii we Wrocławiu, podczas którego wybrano przewodniczącego dolnośląskich struktur. Ponownie został nim na kolejną kadencję Tadeusz Grabarczyk.

"Do wyborów samorządowych pójdziemy w szerokiej koalicji. Nie będzie w niej miejsca tylko dla ugrupowań skrajnych i tych kolaborujących z PiS" - mówił Petru na konferencji prasowej.

Dodał, że w koalicji nie będzie lidera, a głównym celem takiej formuły ma być uniemożliwienie zdobycia władzy w samorządach przez Prawo i Sprawiedliwość.

Czytaj też: Wybory samorządowe: Kto ma największą szansę na fotel prezydenta?

Tymczasem w piątek w Kielcach na Konwencji Regionalnej Nowoczesnej Ryszard Petru mówił, że jego partia w wyborach samorządowych wystartuje samodzielnie, jedynie nie wykluczał koalicji w przypadku wprowadzenia nowej ordynacji wyborczej.

Pytany przez, jakie punkty programu muszą być wspólne, by znaleźć się w koalicji, Petru wyjaśnił, że przede wszystkim decentralizacja władzy. "My chcemy, by władza pozostała jak najniżej w samorządach, a PiS chce centralizacji władzy" - powiedział.

Podkreślił, że w koalicji będą takie ugrupowania, dla których ważna jest też "demokracja i dobra współpraca z Unią Europejską".

"PiS pokazuje, że tej partii na dobrej współpracy z Unią nie zależy, bo wciąż eskaluje nowe konflikty" - dodał Petru.

Zaznaczył, że doświadczenia z samorządami są takie, że najłatwiej taką szeroką koalicję przeciw PiS stworzyć w małych gminach i miasteczkach. Natomiast znaczniej trudniej porozumieć się w dużych samorządach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • ..., 2017-10-17 07:56:36

    Ten cały Rząd to ściema na resorach, miało być tak dobrze , wpływy do budżetu Państwa z VAT w pierwszym kwartale przekroczyły o połowę, w związku z czym gdzie są wpływy z pozostałych kwartałów bieżącego roku w związku z deficytem 50miliardów złotych na koniec roku? Może powinni się wziąć do sumienne...j pracy jak pozostali podatnicy, ile pieniędzy podatników KPRM Beaty Szydło dotychczas wydało na fuszerstwa sondażowe poparcia dla PiS gdy suweren wychodzi na ulice i upomina się o swoje? Afera gruntowa PiSowskie trolle!!!  rozwiń
  • Niecierpliwy wyborca., 2017-10-16 10:52:50

    Bardzo słuszne myślenie, ale od słów trzeba jak najszybciej przejść do czynów. Wasi wyborcy czekają !