PARTNER PORTALU
 • BGK

Wybory samorządowe: PO stworzy wspólne listy z PSL i Nowoczesną?

 • PAP/JS    12 czerwca 2017 - 16:57
Wybory samorządowe: PO stworzy wspólne listy z PSL i Nowoczesną?
Paweł Zalewski (fot. twitter)

PO chce stworzyć wspólne listy m.in. z PSL i Nowoczesną w przyszłorocznych wyborach samorządowych – zapowiedział w Kielcach komisarz Platformy Obywatelskiej w regionie świętokrzyskim Paweł Zalewski.
Zalewski zapowiedział wzmocnienie struktur PO w terenie. "Tutaj jest wiele do zrobienia. W powiatach chcielibyśmy zaprosić do współpracy tych wszystkich, którzy uważają, że ten szeroki centrowy program Platformy jest dla nich ważny. Obywatelskość, demokracja, rządy prawa to są rzeczy, które są dla nas najważniejsze. Wśród ludzi, którzy wyznają te wartości chcielibyśmy budować naszą partię" - podkreślił Zalewski. Ma on przygotować świętokrzyskie struktury PO do jesiennych regionalnych wyborów ugrupowania. Komisarz partii w Świętokrzyskiem już zadeklarował, że w nich wystartuje.

"Jeżeli przyjechałem tutaj rok temu, jeżeli teraz objąłem tę funkcję komisarza, to jest jakaś logiczna ciągłość, to branie na siebie odpowiedzialności, od której nie uciekam" - dodał Zalewski. Zapowiedział też stworzenie wspólnych list z innymi ugrupowaniami w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

"PSL i Nowoczesna to są nasi najbliżsi partnerzy. Ale nie wykluczamy współpracy z innymi, m.in. stowarzyszeniami lokalnymi. Chcemy z nimi współpracować, szanując oczywiście pewne właściwości i poglądy naszych partnerów" - podkreślił Zalewski. "Chcemy jednoczyć to spectrum polityczne, które jest po drugiej stronie Prawa i Sprawiedliwości" - dodał. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (4)

 • ..., 2017-06-13 14:46:48

  Do antykaczka: a może to słynne żółwiki smoleńskie?
 • antykaczka, 2017-06-13 12:42:14

  pisowskie trolle opłacane z Moskwy uaktywniły się właśnie
 • Prof. Glass, 2017-06-13 11:08:49

  Po moim trupie! I mojej rodziny! Moich krewnych! Wy strupiałe Platfusy! Nic nie robiliście oprócz kradzieży, łajdactw i lekceważenia zwykłych ludzi,których mieliście za nic!