PARTNER PORTALU
 • BGK

Wybory samorządowe: Prawica Rzeczpospolitej i Kukiz'15 razem do wyborów

 • PAP/AT    8 maja 2018 - 08:49
Wybory samorządowe: Prawica Rzeczpospolitej i Kukiz'15 razem do wyborów
Prawica Rzeczpospolitej tym razem nie podpisze porozumienia koalicyjnego, a współpraca z Kukiz'15 będzie opierała się na zasadach dżentelmeńskich (fot.shutterstock)

Do wyborów samorządowych Prawica Rzeczpospolitej pójdzie z Kukiz'15. Współpraca będzie opierała się na zasadach dżentelmeńskich.
Prawica Rzeczpospolitej idzie do wyborów z Kukiz'15. Czy zaszkodzi to partii Jarosława Kaczyńskiego? - zastanawia się "Rzeczpospolita".

Gazeta przypomina, że prezes Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek jest eurodeputowanym dzięki startowi z listy PiS. Członek jego partii Jan Klawiter, kandydując z listy PiS, został z kolei posłem.

Czytaj też: Kukiz'15: Na zabetonowane samorządy przydałby się straszak

"Na tym jednak kończy się historia wspólnych startów. Z ustaleń Rzeczpospolitej wynika, że do wyborów samorządowych Prawica Rzeczpospolitej pójdzie z Kukiz'15" - pisze gazeta.

Jak informuje gazeta, Prawica Rzeczpospolitej tym razem nie podpisze porozumienia koalicyjnego, a współpraca z Kukiz'15 będzie opierała się na zasadach dżentelmeńskich.

Dlaczego wybór padł akurat na ugrupowanie byłego rockmena? "Już w 2010 roku Paweł Kukiz wspierał Marka Jurka w wyborach prezydenckich" - mówi cytowany przez "Rz" poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • POetruliKot, 2018-05-08 15:25:17

  A z kim w koalicję wchodzi .Nowoczesna Platforma Amber Gold Obywatelska ? Zapewne z George Sorosem . . . .lub jakimś innym Timmermansem .
 • Patriota LBN , 2018-05-08 11:28:19

  Znam Tułajewa osobiście. To największy szkodnik w Lubelskim PiSie jaki tylko jest. Karierowicz i leń patentowany co nigdy w życiu normalnie nie przepracował godziny. PiS mógł wystawić do wyborów kogoś konkretnego takiego jak profesor Ryba czy Wojewoda Czarnek ale zdecydował się na wystawienie skończ...onego (...) bez szans na zwycięstwo jakim jest Tułajew.  rozwiń