PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe. Rafał Trzaskowski przedstawił program dla seniorów

  • PAP/AH    15 marca 2018 - 13:26
Wybory samorządowe. Rafał Trzaskowski przedstawił program dla seniorów
"Seniorzy zaopiekowani" - to jedno z haseł programu Rafała Trzaskowskiego. (Fot. Flickr/MAIC.gov.pl)

Budowa wind w warszawskich budynkach, stworzenie Warszawskiego Centrum Geriatrii i powołanie Centrum Usług Społecznych - to niektóre elementy programu dla seniorów, które przedstawił w czwartek (15.03) kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, Rafał Trzaskowski.
  • Trzaskowski przedstawił w czwartek pakiet rozwiązań dla seniorów, który chciałby zrealizować, jeśli wygra jesienią wybory na prezydenta stolicy.
  • Jego program dla Warszawy poświęcony seniorom składa się z czterech elementów.
  • Kandydat PO koncentruje się na ochronie zdrowia, aktywności i bezpieczeństwie seniorów. 

Pierwszy z elementów programu kandydata PO, pod nazwą "Seniorzy aktywni" zakłada wspieranie miejsc aktywności starszych osób, takich jak uniwersytety trzeciego wieku czy plenerowe siłownie. Polityk zapowiedział tworzenie klubów seniora, a także stworzenie specjalnej strony internetowej dla seniorów, gdzie będą mogli się dowiedzieć o wszystkich usługach przygotowanych dla nich przez miasto.

Czytaj także: PO coraz bliżej Nowoczesnej w wyborczych przygotowaniach

W części programu poświęconej ochronie zdrowia Rafał Trzaskowski zapowiedział programy profilaktyczne, w tym bilans siedemdziesięcio- i osiemdziesięciolatka. - To jest również kwestia opieki długotrwałej. Mamy w Warszawie ośrodki tego typu opieki, choćby na Białołęce, ale jest konieczność budowania kolejnych miejsc. 200 łóżek to jest potrzeba najbardziej paląca - ocenił.

Trzaskowski chce też stworzyć Warszawskie Centrum Geriatrii.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo seniorów, polityk chciałby przeprowadzić audyt infrastruktury stolicy, który sprawdzi, czy jest ona dostosowana do potrzeb seniorów. Trzaskowski szczególnie chce skontrolować rozmieszczenie przystanków komunikacji miejskiej, czy znajdują się one w bliskiej odległości od szpitali i przychodni.

Czytaj także: Rafał Trzaskowski zmiażdży kontrkandydatów z PiS w Warszawie?

"Seniorzy zaopiekowani" - to hasło czwartej części programu Trzaskowskiego, w której kandydat na prezydenta stolicy proponuje pilotażowy program budowy wind w warszawskich budynkach, na który by przeznaczono - jak mówił - 5 mln zł. W ten sposób polityk chce przeciwdziałać tzw. syndromowi więźniów czwartego piętra.

- Specjalnie zależy mi na powołaniu Centrum Usług Społecznych, gdzie seniorzy będą mogli przyjść, zadzwonić czy skontaktować się internetowo i tam będą zgromadzone wszystkie usługi społeczne, które miasto będzie świadczyć, również dla seniorów - powiedział.

- Kiedy rozmawiamy o potrzebach seniorów, tak naprawdę rozmawiamy o potrzebach nas wszystkich, bo wszyscy mamy osoby starsze w naszych rodzinach, poza tym wszyscy sami staniemy się seniorami - podkreślił polityk.

Na początku lutego Trzaskowski przedstawił swoją propozycję programową dotyczącą sytuacji kobiet. Zapowiedział wówczas m.in. bezpłatne żłobki publiczne, równouprawnienie płacowe w urzędach i spółkach miejskich, edukację seksualną w szkołach, programy zdrowotne oraz walkę z przemocą wobec kobiet.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

W listopadzie zeszłego roku doszło do porozumienia między PO i Nowoczesną, zgodnie z którym Rafał Trzaskowski jest kandydatem obu partii na prezydenta Warszawy, a polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej - na wiceprezydenta stolicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.