PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe, Rafał Trzaskowski: Warszawa potrzebuje radykalnej zmiany

  • PAP/AT    8 listopada 2017 - 10:15
Wybory samorządowe, Rafał Trzaskowski: Warszawa potrzebuje radykalnej zmiany
Przez ostatnie dwa lata obywatele się obudzili, ich aktywność jest dużo, dużo większa i ich oczekiwania także są dużo większe - powiedział Trzaskowski (Rafał Trzaskowski, fot.twitter.com/trzaskowski_)

Warszawa potrzebuje innych priorytetów. Potrzeba spojrzenia trochę młodszego, z nową energią, kogoś kto ma tutaj rodzinę, małe dzieci, kto jeździ nie tylko samochodem, ale również metrem czy rowerem - powiedział kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.
• Jeżeli PO nie wyciągnie wniosków z ostatnich dwóch lat i będzie chciała być tylko bardziej cywilizowaną, europejską wersją PiS, to nigdy nie wygramy żadnych wyborów - powiedział Trzaskowski.

• Potrzebna jest radykalna zmiana - zaznaczył.

• Uważam, że Warszawa potrzebuje innych priorytetów, że ta zmiana musi być mądra - wyjaśnił.

"Jeżeli PO nie wyciągnie wniosków z tego, co się działo przez ostanie lata i będzie chciała zrobić prosty powrót do tego, co było dwa lata temu, czy być tylko bardziej cywilizowaną, bardziej europejską wersją PiS, to nigdy nie wygramy żadnych wyborów. Potrzebna jest radykalna zmiana i taką mądrą zmianę zapowiadam w Warszawie" - podkreślił w rozmowie z RDC Trzaskowski.

Według posła w Warszawie powinno odbyć się referendum dotyczące lokalizacji pomnika Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej. Zadeklarował, że jeżeli warszawiacy w referendum powiedzieliby "tak" pomnikowi Lecha Kaczyńskiego na Krakowskich Przedmieściu, to on zrobiłby wszystko, żeby on tam stanął. "Narosły tak nieprawdopodobne emocje, że mimo iż mam jasne preferencje, to w tej kwestii muszą się wypowiedzieć warszawiacy" - dodał.

Dopytywany, czy jego model prezydentury stolicy będzie polegał na "nieustannym debatowaniu" odparł, że współcześnie "nie da się inaczej. "Proszę mi wierzyć, jestem osobą absolutnie decyzyjną, natomiast nie da się podejmować decyzji bez konsultacji, bez rozmawiania z obywatelami. Przez ostatnie dwa lata obywatele się obudzili, ich aktywność jest dużo, dużo większa i ich oczekiwania także są dużo większe" - powiedział polityk.

Czytaj tez: Trzaskowski: Oddanie Warszawy PiS byłoby porażką nas wszystkich

W wywiadzie dla radiowej Jedynki Trzaskowski przekonywał, że po etapie budowania infrastruktury, który się w Warszawie dokonał, w tej chwili trzeba przejść na zupełnie inne priorytety, które skupią się na jakości życia.

"Uważam, że Warszawa potrzebuje innych priorytetów, że ta zmiana musi być mądra i że też potrzeba spojrzenia trochę młodszego, z nową energią, kogoś kto ma tutaj rodzinę, małe dzieci, kto jeździ nie tylko samochodem, ale również metrem czy rowerem" - wyliczał.

Jak dodał poseł, "głównie chodzi o to, żeby to miasto było przyjazne dla obywatela, żeby sobie radzić ze sprawami, z którymi do tej pory nie radzono sobie efektywnie, jak smog, korki, jak ten niesamowity chaos w przestrzeni publicznej".

Zaznaczył, że konieczne jest też "odzyskanie wiarygodności ratusza". "Po tym wszystkim, co działo się z reprywatyzacją ta wiarygodność, mówiąc delikatnie, jest nadkruszona" - powiedział Trzaskowski.

Zgodził się z sugestią, że to, iż obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chce stanąć przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w stolicy, obciąża Platformę Obywatelską. "Nie tylko ja, ale wielu moich kolegów, łącznie z przewodniczącym partii, na zarządzie kilka razy mówiliśmy pani prezydent Gronkiewicz-Waltz, że naszym zdaniem powinna wystąpić przed tą komisją" - podkreślił polityk.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.