PARTNER PORTALU
 • BGK

Wybory samorządowe, sondaż: Jacek Jaśkowiak bezkonkurencyjny? Może wygrać w pierwszej turze

 • JS    11 grudnia 2017 - 22:47
Wybory samorządowe, sondaż: Jacek Jaśkowiak bezkonkurencyjny? Może wygrać w pierwszej turze
"Głos Wielkopolski" zwraca jednak uwagę, że gdyby jednak opozycja zjednoczyła się przed wyborami, Jacek Jaśkowiak mógłby wygrać je nawet w pierwszej turze. (fot.poznan.pl)

Według Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (Ibris) Jacek Jaśkowiak, obecny prezydent Poznania, ma ogromne szanse na zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach samorządowych. I to nawet w pierwszej turze.
Z sondażu, którego wyniki opublikował „Głos Wielkopolski”, a który został wykonany przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (Ibris) w ramach projektu „Omnibus poznański” na początku grudnia, wynika, że Jacek Jaśkowiak mógłby liczyć na 48,6 proc. poparcia.

Do drugiej tury wszedłby z nim kandydat PiS Tadeusz Zysk z wynikiem 20,5 proc. Na dalszych miejscach uplasowali się: Tomasz Lewandowski z Inicjatywy Polska (10,4 proc.), Katarzyna Kierzek-Koperska z Nowoczesnej (4,1 proc.), kandydat Kukiz ’15 (przy tej partii nie wskazano w sondażu nazwiska kandydata, 2,9 proc.) i Dorota Bonk-Hammermeister z Prawa do Miasta (2,3 proc.).

"Głos Wielkopolski" zwraca jednak uwagę, że gdyby jednak opozycja zjednoczyła się przed wyborami, Jacek Jaśkowiak mógłby wygrać je nawet w pierwszej turze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Poznaniak, 2017-12-14 09:31:39

  Bardzo dobry prezydent. Poznań stał się nowoczesnym miastem, dużo inwestycji drogowych, remonty torów, inwestycje w terminie brawo Panie Jaśkowiak!
 • dorradca, 2017-12-13 11:13:44

  Jak to się dzieje, że facet, który nie ma pojęcia o administracji miastem, ani o żadnej administracji, którego jedyną zasługą jest zdezorganizowanie ruchu w mieście, wsadzanie wszystkich mieszkańców maista na rowery, przywileje dla ludzi starych, a kompletny brak nowych miejsc pracy dla młodych lud...zi, wymagających bardzo wysokich kwalifikacji, ale gwarantujących wysokie zarobki (przynajmniej na warszawskim poziomie), facet bez godnych uwagi osiągnięć zawodowych ma szanse żeby zostać prezydentem miasta, które kiedyś zajmowało czołowe pozycje w Polsce (początek lat 90-tych),już w pierwszej turze? Czy ta większość, która go wybierze jest rzeczywiście tak ślepa na wymieranie tego miasta?  rozwiń
 • B28, 2017-12-12 12:22:51

  Jaśkowiak to pewniak jak Bul Komorowski w wyborach prezydenckich;-)