PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe: Stanisław Karczewski kandydatem na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki na wiceprezydenta?

  • PAP/AT    14 lutego 2018 - 09:32
Wybory samorządowe: Stanisław Karczewski kandydatem na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki na wiceprezydenta?
Tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada (fot.shutterstock)

Prawo i Sprawiedliwość bierze pod uwagę rozwiązanie, w którym kandydatem na wiceprezydenta Warszawy będzie wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki, a Stanisław Karczewski - kandydatem na prezydenta stolicy - poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Karczewski został spytany  w radiowych Sygnałach Dnia, kiedy PiS ogłosi, kto będzie kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Warszawy. "Władze partii podejmą decyzję w najbliższym czasie (...) to kwestia najbliższych tygodni" - powiedział marszałek Senatu.

Dopytywany, czy w PiS jest brane pod uwagę rozwiązanie, w którym on sam zostanie kandydatem partii na prezydenta Warszawy, a obecny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki kandydatem na wiceprezydenta, Karczewski powiedział: "Taka opcja była i jest brana pod uwagę".

Czytaj też: Wybory samorządowe 2018: Nazwiska kandydatów w miastach wojewódzkich

"Pracujemy, każdy z nas wykonuje swoje zadania. Widzę jak ciężko pracuje Patryk Jaki, ja pracuję w Senacie" - dodał Karczewski.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.