PARTNER PORTALU
 • BGK

Wybory samorządowe: Tomasz Siemoniak ma notes z nazwiskami kandydatów PO

 • GP    31 stycznia 2017 - 08:53
Wybory samorządowe: Tomasz Siemoniak ma notes z nazwiskami kandydatów PO
PO nie wierzy w zapewnienia PiS, że nie będzie wcześniejszych wyborów. Partia opozycyjna już się przygotowuje. (fot. facebook.com)

• Tomasz Siemoniak (PO) zwraca uwagę na aktywność w regionach lidera PiS. Wnioskuje z niej, że partia rządząca przygotowuje się na wcześniejszą elekcję w samorządach.
• Jako pełnomocnik PO do spraw samorządów, Siemoniak zwierzył się w radiowym wywiadzie, że ma już notes z listą kandydatów na prezydentów miast.
• Polityk nie wykluczał w Warszawie startu Rafała Trzaskowskiego, Andrzeja Halickiego lub Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Są też pierwsze przymiarki w Gdańsku i Szczecinie.
Były szef MON, Tomasz Siemoniak został w poniedziałek (30 stycznia) pełnomocnikiem Platformy Obywatelskiej ds. wyborów samorządowych. Polityk w związku z tym w najbliższym czasie podejmował tematy samorządowe.

We wtorek (31 stycznia) Siemoniak w radiu "RMF FM" odpowiadał o pierwszych przymiarkach partii do wyborów samorządowych. Co prawda wybory mają mieć miejsce w 2018 roku, ale dla PO realne są wcześniejsze wybory.

- Nie trzeba Sherlocka Holmesa, by zobaczyć, że prezes Jarosław Kaczyński spędza weekendy na tournee po kraju. Trudno uwierzyć, że ma to związek z wyborami za dwa lata - argumentował polityk. Dla Tomasza Siemoniaka realnym terminem wyborów jest lipiec br.

PO w odpowiedzi już kreuje ewentualne listy wyborcze w samorządach, z naciskiem na kandydatów w miastach wojewódzkich i tych, które przed reformą samorządową były stolicami województw.

Czytaj też: Premier rozmawiała z wojewodami

- Chcemy wypracować pierwszą 50 kandydatów - zarysował cel Siemoniak. - Warto mieć liderów i warto ich pokazać. Może nie ma kampanii wyborczej, ale jest czas na zaprezentowanie się.

Warszawa

Siemoniak zapewnił, że ma "notes" z nazwiskami, w którym spisał już pierwszych kandydatów. - Pierwszy zobaczy go Grzegorz Schetyna - zapowiedział na antenie ogólnopolskiego radia Siemoniak. Dla polityka siłę PO pokazują fakty. Tylko ta partia ma trzech polityków gotowych wystartować na prezydenta Warszawy, z których każdy ma szansę zdobyć stanowisko. Spekuluje się o Rafale Trzaskowskim, Andrzeju Halickim i Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Wszyscy ci politycy są obecnie posłami PO.

Pomorze

Nie jest wykluczone, co też Siemoniak podkreślił, że w nadmorskich miastach na prezydentów wystartują: w Gdańsku Jarosław Wałęsa, a w Szczecinie Sławomir Nitras lub Bartosz Arłukowicz.

Czytaj też: Europosła prawicy dziwi debata o kadencjach w samorządzie

Dwie kadencje w samorządzie

Temat samorządowej elekcji wywołał w styczniu Jarosław Kaczyński. Lider PiS w rozmowach medialnych, nie wykluczył, że pojawi się w najbliższym czasie projekt zmian ordynacji wyborczej do samorządów.

Kluczową i najbardziej kontrowersyjną zmianą w ramach reformy ordynacji, którą zarysował Kaczyński, była kadencyjność. Więcej o kadencjach według lidera PiS przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.